הפתעה בין אבני הכותל: צ'ק של 100 אלף דולר

צעיר שניקה בשעות הלילה את החרכים שבין אבני השריד היחיד לחומה שהקיפה את בית המקדש נדהם למצוא מעטפה ובה המחאה על סכום עתק. אחרי בדיקה, נמצא כי הצ'ק תקין - ועורך דין מטעם המשפחה מטפל בהעברת הסכום לייעדו - הקרן למורשת הכותל

אוצר בין אבני הכותל. ארכיון (חדשות 2)

הרבה פתקים ובהן משאלותיהם של הפוקדים את הכותל המערבי נמצאים בין חרכיו, אבל הלילה - כשצעיר בן 22 הגיע למקום לנקות את הניירות הרבים מתוך השריד הבודד לחומה שהקיפה את בית המקדש השני, הוא נדהם למצוא שם פתק אחד שהיה לחלוטין לא שגרתי: מעטפה ובה צ'ק על סכום של לא פחות מאשר 100,000 דולרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסיפור נחשף "בקול הספרדי". לפי הפרטים, הגיש הצעיר הנרגש את המעטפה ואת תכולתה לאביו - שבשעת בוקר מוקדמת מיהר לרב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ', את ההמחאה בעלת סכום העתק - שהצליחה להפתיע גם אותו. הכסף ישולם, לפי הוראות בעל החשבון, לפקודת הקרן למורשת הכותל המערבי.

אחרי שהתאוששו מעט מההלם, הועבר הצ'ק לבדיקה ראשונית שהעלתה כי אכן לא מדובר במתיחה אלא בהמחאה תקינה ובת תוקף - שתספק סיוע נכבד לקרן המתחזקת את הכותל המערבי, את מנהרות הכותל ואת שאר האתרים הקדושים שבסביבה.

לפי שעה נמצא הצ'ק בידי עורך הדין של בני משפחתו של הצעיר שניקה את הכותל ואיתר את המעטפה שבה היה, והוא שאחראי לטיפול המלא שבו שבסיומו, יועבר סכום הכסף הנכבד לרשות הקרן למורשת הכותל המערבי.

רב הכותל המערבי, הרב שמואל רבינוביץ, אישר כי אכן התקבלה במשרדו הבוקר מאדם שטען שבנו מצא המחאה בסך של 100 אלף דולר בין אבני הכותל המערבי. האב טען כי בנו עשה זאת מספר פעמים.

"אנו מקפידים הקפדה יתרה בשמירה על פרטיותם של המתפללים, ובכלל זה חיסיון פתקי התפילה שמונחים בין אבני הכותל. אם יש אמת בסיפור, ואכן נלקח דבר מה מבין אבני הכותל, הרי שמדובר בתקלה חד-פעמית שיש להצטער עליה, ולדאוג שלא תישנה, אני מגנה כל ניסיון של פתיחת פתקים מנדבכי הכותל המערבי. יש בזה חילול שם שמים ופגיעה בקדושת הכותל המערבי", אמר הרב רבינוביץ'.

לשכת רב הכותל המערבי העבירה את הנושא לבדיקת משטרת ישראל.