הכירו את יורשו של "הבאבא אלעזר": הרב פנחס אבו חצירא

הוא עוד לא בן 35 ואינו נוהג לעטות את השכבות הרבות שנהג ללבוש אביו, הרב אלעזר אבו חצירא, אך מסתמן שהרב פנחס אבו חצירא הוא היורש לחצרו הגדולה של האב שנרצח. המאמינים כבר מקיפים אותו, אך הוא אומר בריאיון: "הוא היה ענק שבענקים ואני דל וקטן, קטונתי מלמלא את תפקידו"

הרב פנחס אבו חצירא (חדשות 2)

מאז הירצחו של אביו, הרב אלעזר אבו חצירא "הבאבא אלעזר", סימנו אותו כיורש. הוא עוד לא בן 35, אבל מסתמן שבנו הבכור של אבו חצירא יעמוד בקרוב בראש אחת החצרות החשובות בעולם המקובלים.

"קטונתי מלמלא את תפקידו", אמר אבו חצירא בריאיון לעיתון "ישראל היום". הוא היה ענק שבענקים ואני דל וקטן". הוא סיפר שלפני הלווייתו של אביו, אמרו לו "הגבאים, הדודים והאדמו"רים שהתקבלה החלטה למנות אותי לממשיך של אבא".

לפי הדיווח בעיתון, מאמיניו של אביו כבר קיבלו אותו כמנהיגם הרוחני החדש ומקיפים אותו כל שעות היום. על ליל הרצח סיפר: "לפתע התקשר אחד האברכים בחצר ואמר שאבא נדקר. יצאתי מיד והספקתי לנסוע בצמוד לאמבולנס, אבל אחרי כרבע שעה הודיעו שאבא נפטר. זה היה רגע קשה מאוד. אבא היה בשיא כוחו ופריחתו".

"אבא דרש מעצמו דברים גבוהים", אמר אבו חצירא בריאיון. הוא סיפר על תנאי הצניעות המחמירים עליהם שמר אביו, כמו לעבור מביתו לישיבה במנהרה מיוחדת. "הוא ישן שינה לא מסודרת וקצרה ולא אכל טוב, היה שעות בבית הכנסת והקדיש שעות רבות בבית ללימוד, אבל הוא ירד לפרטים והתעניין בכל ילד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק