צפו: צמרת המדינה מנחמת את משפחת הרב

הנשיא פרס, שרים, אישי ציבור ואלפי מאמינים הגיעו היום לניחום אבלים בביתו של הרב אבוחצירא, שנרצח בסוף השבוע. הרב הראשון שנרצח בישראל הזכיר לנשיא ימים אחרים, בהם איבד את חברו יצחק רבין

אלפי מנחמים באו היום לביתו של הרב אלעזר אבוחצירא ז"ל, שנרצח בסוף השבוע. ביום האחרון לשבעה בא גם נשיא המדינה פרס לחלוק כבוד אחרון. פרס סיפר על הרגע שבו התבשר על הרצח, הוא נזכר אז בימים אחרים, ברצח אחר, שבוצע גם הוא על ידי רוצח יהודי.

"אני מזועזע מהרצח", אמר הנשיא בביתו של הרב ז"ל, "אני חשתי את זה כשחברי הטוב יצחק רבין נרצח, על יד יהודי גם הוא", דברי פרס. לצד הנשיא ישב הרב פנחס אבוחצירא, בנו הבכור של הרב ומי שהוכתר כיורשו, שכמעט ואינו מצטלם.

הרב פנחס, שהוכתר על ידי עובדיה יוסף כיורש של אביו, אמר מול המצלמות כי "המשפחה מקבלת את הגזירה באהבה", והוסיף: "זה קשה, זה כואב, אבל זה רצונו של השם". הבית בבאר שבע הפך לאתר עלייה לרגל. במשך היום הגיעו אליו אלפי אנשים, ביניהם אנשי ציבור, חברי כנסת ושרים.

בין המנחמים ניתן היה לראות את שר החוץ אביגדור ליברמן, השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין ויושבת ראש האופוזיציה ציפי לבני. "יש אירועים שהם במובן המצער ביותר אפילו מאחדים", אמרה לבני, "אירוע שבו רב נרצח הוא קורע לב, הוא מזעזע וזה דבר שזעזע את כל עם ישראל", דברי לבני. ראש הממשלה נתניהו התקשר לאלמנת הרב, סיפר לה על ההיכרות עימו והביע זעזוע מהמעשה.

זו הפעם הראשונה בה נרצח רב בישראל. מחר אמנם תקום המשפחה מהשבעה, אך האבל של מאמיניו של הרב אבוחצירא יימשך עוד זמן רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק