בפעם הראשונה: גירושים בסקייפ

הבעל בארצות הברית, האישה בישראל. לאישה אסור לנסוע לארצות הברית ולבעל אסור לחזור לכאן. כשבני הזוג רצו להתגרש, הצליח עורך דינו של הבעל לשכנע את בית הדין לתת אישור מיוחד לקיים את הדיון ולאשר את הגירושים - דרך שיחת וידאו בסקייפ

גירושים בסקייפ. אילוסטרציה (shutterstock)

זוג מהדרום שעברו להתגורר לאחר נישואיהם בארצות הברית והחליטו להתגרש, לא היו יכולים להתייצב בפני בית הדין כדי לקיים את ההסכם, מאחר שהבעל שוהה בארצות הברית ואם יעזוב את המדינה, לא יוכל לשוב אליה. בא כוחו של עו''ד גיל שחף המייצג את הבעל, פנה אל בית הדין הרבני באשקלון וביקש לקיים את אישור ההסכם באמצעות שיחת ווידאו בתכנת סקייפ. בית הדין קיבל את ההצעה.

בני זוג מהדרום שעברו להתגורר לאחר נישואיהם בארה"ב החליטו להתגרש לאחר שהאישה הגיעה לארץ להסדיר את הארכת הוויזה שלה ונאמר לה בשגרירות האמריקנית כי היא לא יכולה לעשות זאת, מאחר ושהתה במדינה שלא כדין.

הבעל סירב לעשות עלייה, האישה והילד נשארו בארץ ולאחר משא ומתן שארך למעלה משנה הם הסכימו להתגרש. אלא שאז צצה הבעיה הגדולה: השניים לא היו יכולים להתייצב בפני בית הדין כדי לקיים את ההסכם מאחר והבעל שוהה בארצות הברית, ואם יעזוב את המדינה, לא יוכל לשוב אליה.

גירושים בשיחת וידאו

מאחר ומדובר בהסכם גירושים, יש לאשרו על ידי ערכאה שיפוטית, לאחר שזו מסבירה לצדדים את ההסכם ומוודאת שהם רוצים בו. כידוע, אישור ההסכם מתבצע שעה שהצדדים מתייצבים באולם בית המשפט. אולם, במקרה זה הצדדים לא היו יכולים להתייצב בפני בית הדין.

בא כוחו של הבעל, עו"ד גיל שחף ממשרד "שחף ושות''', המתמחה בדיני משפחה, פנה אל בית הדין הרבני באשקלון וביקש לקיים את אישור ההסכם בשיחת ווידאו, באמצעות תוכנת 'סקייפ', ובית הדין אישר את הבקשה.

את מתן הגט לא ניתן לעשות באמצעים דיגיטאליים, לכן הוא יוסדר באמצעות שליח. הבעל ייתן את הגט בארצות הברית בבית דין רבני, שם ימנו שליח שיעביר את הגט לארץ והאישה תקבל את הגט בבית הדין הרבני באשקלון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת