ביניש לרופאים: נראה שאתם לא מעוניינים במו"מ

מובילי מאבק הרופאים נאלצים לעמוד בפני משוכה נוספת - עתירה לבג"ץ שהגיש עו"ד פרטי בשם החולים. במהלך הדיון פנתה נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש לנציגי הרופאים ואמרה: "הרושם הוא שהכוח מתבזבז על לחץ בדעת הקהל ולא על משא ומתן". אילדמן השובת רעב: "אני חלש פיזית אבל מחוזק נפשית"

המאבק סביב שביתת הרופאים נמשך. בג"ץ דן בשעה זו בעתירה שהוגשה נגד שביתת הרופאים. נשיאת בית המשפט העליון אמרה במהלך הדיון לנציגי הרופאים: "אתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן".

הרכב של שלושה שופטי בג"ץ, אסתר חיות, יצחק עמית ובראשם הנשיאה ביניש, פתח את הדיון בעתירה שהוגשה בשם החולים על ידי עו"ד דוד פורר. העתירה קוראת לפעול להעברת הסכסוך בין האוצר לרופאים לבוררות כדי להביא לסיום השביתה. המדינה הביעה עד כה את תמיכתה בעתירה, אך הרופאים מתנגדים לה.

במהלך הדיון פנתה ביניש לנציגי הרופאים והעבירה ביקורת על התנהלותם. "מה שקרה בשבוע האחרון זה שאתם לא יוצרים את הרושם שאתם באמת מעוניינים במשא ומתן", ציינה נשיאת העליון. "הרושם הוא שהכוח מתבזבז על לחץ בדעת הקהל ולא על משא ומתן".

טרם כניסתו לדיון אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית ד"ר ליאוניד אידלמן, כי מצבו טוב למרות שהוא שובת רעב כבר תשעה ימים. "אני קצת חלש פיזית, אבל נפשית מחוזק מיום ליום", ציין אידלמן. "האוצר שעדיין מנסה לחסוך על הבריאות צריך להבין - הגיעה העת לשנות את סדר העדיפויות".

פרס: "אדבר עם הממשלה כדי לזרז החלטה"

שלשום התערב לראשונה נשיא המדינה שמעון פרס בשביתת הרופאים המתמשכת, ובצעד ראשון אירח במשכנו בירושלים את הרופאים השובתים ואת מנהיגם - ד"ר אידלמן.

"הבית הזה פתוח והוא חייב להיות מצויד באוזניים רגישות ולב פתוח", אמר הנשיא לד"ר אידלמן. "חובתי כנשיא היא להקשיב לכל קול שבא מהעם. אני בעל ניסיון ויודע שאפשר לסיים דברים בזמן קצר ביותר. אין מקום למריחה. אני פונה לממשלה ואליכם, וקורא להביא לסוף המשבר".

"מה שהרשים אותי זה לא הדאגה שלכם לעצמכם, אלא הדאגה לישראל", הוסיף פרס. "אדבר עם הממשלה כדי לזרז את קבלת ההחלטה. הגיעה שעת משבר וחייבים לעשות מעשה כדי לצאת מהמשבר הזה".

ד"ר אידלמן, שעומד בראש מחאת הרופאים, אמר לנשיא כי "הגיעו מים עד נפש. למען הרפואה בישראל שווה להקדיש את כל מה שיש לך". אחד הרופאים האחרים שהצטרפו לפגישה הוסיף ואמר לנשיא: "אנחנו לא שווייץ, אסור לחכות. צריך לטפל בעניין הזה לא היום, אלא אתמול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק