הנשיא הגיע לנחם את משפחת אבוחצירא

בין המוני המבקרים שהגיעו לנחם את משפחתו של הרב אבוחצירא ז"ל שנרצח בסוף השבוע, היה גם נשיא המדינה שמעון פרס. הנשיא פנה למשפחתו של הרב ואמר: "אני מזועזע מהרצח. מה שמאחד את העם היא המחאה כנגד הרצח הנפשע"

פרס בבית משפחת הרב, הבוקר (יוסף אבי ויאיר אנגל)

נשיא המדינה שמעון פרס הגיע הבוקר לנחם את משפחתו של הרב אלעזר אבוחצירא ז"ל, שנרצח בסוף השבוע. במהלך ביקורו אמר הנשיא: "מה שמאחד את העם היא המחאה כנגד הרצח הנפשע".

רוצים לקבל עדכונים נוספים בפרשת רצח הרב אבוחצירא? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בפתח ביקורו הסביר פרס כי "ישנם רגעים בהם העם מאוחד כמשפחה אחת. משפחת אבוחצירא היא בעלת משמעות היסטורית וחוצה את כל שכבות העם והמדינה, לכן מדובר בצער של כולנו". הנשיא הוסיף: "הרב היה נכס ומנהיג בעם היהודי ולכן במקום שיש גדולה אין מחלוקת".

"אני מזועזע מהרצח", הוסיף הנשיא והדגיש: "מה שמאחד את העם היא המחאה כנגד הרצח הנפשע. בעשרת הדיברות כתוב במפורש 'לא תרצח' - לא תרצח אף אדם, על אחת כמה וכמה לא מנהיגים. גדולתו של האיש ועומק הצער על שנרצח על לא עוול בכפו. על כן נדרש שכל העם יהיה מאוחד."

הנשיא פנה לבני משפחתו של הרב ואמר: "תכונה מופלאה נוספת של משפחת אבוחצירא היא הפריסה הגיאוגרפית של המשפחה בגליל ובנגב. אין המדובר רק באהבת הארץ אלא בחלוציות לשמה. אני מנחם אתכם לא כאיש פרטי אלא בשמו של העם כולו, למען אחדות ישראל".

הנשיא ניחם את אחיו של הרב, רבי דוד אבוחצירא מנהריה, הרב יקותיאל אבוחצירא מאשדוד והרב רפאל אבוחצירא ואת בניו.

כך נראה ניסיון הלינץ' בחשוד ברצח

אתמול נחשפו תמונות השופכות אור על מה שאירע דקות ספורות לאחר שנדקר הרב בסוף השבוע בבאר שבע על ידי אשר דהאן. הדקירה עצמה לא תועדה בעדשת המצלמה, והצילום מתחיל מיד כאשר פורצת המהומה במקום.

דקות ספורות לאחר שדהאן דקר, על פי החשד, את הרב, התנפלו עליו רבים ממאמיניו של הרב וניסו לבצע בו לינץ'. "הוא דקר את הרב בלב, הבן כלב הזה. הוא מדמם!", נשמע אחד המאמינים זועק. בהמשך, מחפשים המאמינים את דהאן ומסננים לעברו קללות קשות.

בתיעוד ניתן לראות עוד את חסידיו ההמומים של הרב, כאשר הם טרם מעכלים את מה שאירע באותו הרגע. בהמשך, לאחר שהתאוששו מההלם, ההמון הזועם מנסה לתקוף את החשוד בדקירה ולבצע בו לינץ'.

עם זאת, רק פעולה של אחד מהם מנעה לינץ' של ממש. למרות מעשהו של דהאן, הוא מחליט להגן עליו מההמונים ובכך למנוע תוצאות טרגיות הרבה יותר. "קחו אותו מפה. עושים בו לינץ'", הוא נשמע צועק. מיד לאחר מכן מובל דהאן לניידת המשטרה ונלקח מהמקום.

"אם החסיד לא היה מגיע, היו מחסלים אותו", סיפר לחדשות 2 מוטי עייש, שהיה במקום. "ראיתי שלא היה אפשר להציל אותו. דקרו אותו ישר בלב", מוסיף אחד מעדי הראייה האחרים.

רצח הרב אבוחצירא - כל העדכונים:

צפו: ניסיון הלינץ' ברוצח הרב אבוחצירא

רוצח הרב אבוחצירא תקף בעבר את אשתו

צפו: רוצח הרב אבוחצירא שיחק שוטר בסרט ילדים חרדי

"הוא צעק והתמוטט על הרצפה"

הרב אלעזר אבוחצירא נרצח בדקירות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת