הרשויות המקומיות מצטרפות למחאה: מה בדיוק יושבת?

יו"ר מרכז השלטון המקומי מתכוון לממש את איומו היום, ומשעות הבוקר יופסקו למשך יממה אחת השירותים בעיריות ובמועצות המקומיות. עם זאת, רשת ב' מדווחת כי בירושלים לא יהיו עיצומים. מה בכל זאת יפעל כסדרו, מה תאלצו לדחות ביום ומי יסבול במיוחד? מדריך לאזרח המבולבל

אל שלל המחאות החברתיות יצטרפו היום הרשויות המקומיות, שבהתאם להודעת יו"ר מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, מהשבוע שעבר - ייפתחו בשביתת הזדהות למשך יום אחד. במרכז השלטון המקומי טענו הערב לניסיונות מצד משרדי הממשלה לשכנע ראשי רשויות מקומיות המזוהים עם הליכוד שלא לקחת חלק בעיצומים ולטרפד אותם. עם זאת, רשת ב' מדווחת כי ירושלים לא תיקח חלק בעיצומים, בטענה שלמרות שהיא מזדהה עם המחאה, היא אינה רוצה לפגוע בתושבים.

עם זאת, למרות שהשביתה הוכרזה בכלל הרשויות המקומיות, בעיריית תל אביב חילקו דוחות חנייה במשך כל היום. מעיריית תל אביב נמסר כי השביתה בעיר התקיימה בקבלת הקהל בעירייה, בין השעות 8:00 ל-10:00, בהן לא התקיימה קבלת קהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אילו שירותים יפעלו ולמה תאלצו להמתין לפחות עוד יום אחד?

• לא תהיה קבלת קהל בעיריות ובמועצות המקומיות והאזוריות.

• האשפה לא תפונה.

• לא יירשמו דוחות חנייה.

מי שיסבלו במיוחד מהעיצומים הם עובדי משרדי הממשלה, שכן במרכז השלטון המקומי החליטו למקד את מהלכי המחאה בהם. לכן, לא תפונה האשפה הנערמת בתחומיהם, לא יסופקו שירותי גינון וכן לא שירותים שוטפים אחרים.

"אני קורא לכלל הרשויות המקומיות לקחת חלק בשביתה, כאות הזדהות עם המאבק החברתי הנרחב", אמר אתמול בוחבוט. "אני מקווה שגם ראשי הערים מהליכוד יצטרפו. מי מהם שלא ייקח בשביתה חלק יעשה טעות - הוא לא עומד מול אף אחד, מלבד מול תושביו שבוחרים בו".

הצעד הבא: השבתת מערכת החינוך בספטמבר

למרות שלפי שעה מתכוונים ברשויות המקומיות לשבות למשך יום אחד בלבד, נערכו במרכז השלטון המקומי להעמיד לרשות משתתפי המחאה בכל רחבי הארץ שורה של כלים ואמצעים לניהול המאבק.

הצעד הבא: השבתת מערכת החינוך (חדשות 2)
בוחבוט, מצדו, כבר שיגר איום לעבר הממשלה והזהיר כי במידה שלא יימצא פתרון ראוי לדרישות מארגני המחאות האזרחיות - יפעל להשבית את מערכת החינוך בתחילת ספטמבר: "אנו נערכים לגל מחאה משלנו שיהיה אז, שיתמקד במצב יישובי הפריפריה ובמסגרתו נשבית כליל את כל השירותים המוניציפליים - ונסגור את בתי הספר".