ארגוני המחאה ועיני יגבשו מסמך

פגישת מארגני המחאה עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני הסתיימה ללא תוצאות. הצדדים החליטו להיפגש שוב ביום שלישי ולגבש מסמך משותף של מטרות. מחלוקת בין הארגונים על דרישת מייסדי המחאה למו"מ מצולם עם נתניהו

אתמול ערכו מארגני מחאת הדיור מפגן כוח המוני וחסר תקדים בהיקפו, אך היום התגלעו חילוקי דעות בין הגרעין המייסד של הפעילים שהקימו את המאהל בשדרות רוטשילד בתל אביב לבין ארגונים אחרים המשתתפים במאבק. הארגונים השונים קיימו דיון שהיה מתוח מאוד עם יו"ר ההסתדרות עופר עיני, שהודיע על הירתמותו למאבק.

הדיון שנערך בין הצדדים היה רצוף ויכוחים ומתח רב שהורגש באוויר. במרכז המחלוקת עומדת דרישת הגרעין המייסד לקבוע למאבק מטרות בעלות אופי כללי יותר. הפגישה בין הצדדים הסתיימה ללא תוצאות, אך הם הסכימו להיפגש שוב ביום שלישי ולנסח מסמך מטרות משותף.

סוגיה נוספת שהצדדים התקשו להגיע בה לעמק השווה היא דרישת הפעילים המייסדים לכך שהמשא ומתן שיתנהל יהיה מול ראש הממשלה בנימין נתניהו בלבד - ויתועד במצלמות. מוקדם יותר היום התאחדות הסטודנטים סירבה להשתתף במסיבת העיתונאים של מנהיגי המאהל, בגלל מה שהם מכנים "דרישה לא רציונאלית" להכניס מצלמות למשא ומתן עם נתניהו. ביתר הנושאים, הם תומכים ובשיתוף פעולה מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת