כ-1,000 הורים צעדו בירושלים

"מחאת העגלות" הגיעה לבירה: הורים יצאו מלווים בעגלות ילדיהם מבית ראש הממשלה בירושלים וצעדו לגן הסוס - שם ערכו עצרת מחאה נגד יוקר גידול הילדים בישראל. אליהם הצטרפו פעילי מחאת הדיור, שהקימו במקום מאהל

שלושה ימים אחרי שגלגלי עגלות הילדים הרעימו בכבישים בערים שונות ברחבי הארץ, מגיעה "מחאת העגלות" גם לבירה. ההורים המוחים על יוקר גידול הילדים בישראל ערכו הערב צעדה בירושלים, אותה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

מיוחד: מחאת העגלות היא עניין של כ-ו-ל-ם / פרופ' דפנה ברק ארז

הפעילים התכנסו מול בית ראש הממשלה, משם צעדו לגן הסוס - שם ממוקם מאהל המחאה על יוקר הדיור. בסוף המסלול נערכה במקום עצרת.

החזית החדשה מונהגת על ידי הורים צעירים בכל מכל רחבי הארץ, שזועמים על מחירם הגבוה של מוצרי התינוקות הבסיסיים. ההתארגנות בוצעה רובה בכולה באמצעות הפייסבוק.

מארגני המחאה הציגו שורה של דרישות ברורות: חוק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים; פיקוח על מוצרי יסוד לתינוקות כתחליפי חלב וחיתולים; הרחבת חופשת הלידה לנשים ומיסוד חופשת האבהות; הפסקת תשלום על עגלה בתחבורה ציבורית; שיוויון בשכר ושיוויון הזדמנויות בעבודה לאמהות; הכרה בהוצאות טיפול בילדים ומוצרי תינוקות לצרכי מס.

הסופרים הצטרפו להורים

הסופר דויד גרוסמן הצטרף לצעדה ואמר, באשר להורים: "הממשלה פשוט מצפצפת עליהם. לא ייתכן שיהיו 30 שרים שמהם לפחות שליש הולכי בטל, אוכלי לחם חסד. לצערי, אני לא רואה הרבה אלטרנטיבות מאוד משמעותיות כאן, אני לא מסמן מטרה של הפלת הממשלה כי אני נורא דואג שאם תהיה מערכת בחירות, התנופה תתמוסס. הממשלה הכתיבה לנו השקפת חיים נצלנית וחזירית".

חברו, הסופר מאיר שלו, צעד לצדו ואמר: "אני לא מצפה מביבי וחבר מרעיו שיעשו את זה מרצון, אבל גם אם יעשו את זה מחוסר ברירה או פחד, זה גם משהו. הייתי אולי מתייחס לקרטלים ברצינות אם לא הייתי רואה את ראש הממשלה ושר האוצר זוחלים לחתונה של (בנו של יצחק) תשובה. מכיוון שראיתי אותם מתרפסים בפני הטייקונים, אני יודע איפה נמצא לבם באמת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת