פרס נפגש עם הרופאים: "פונה לממשלה - זו שעת משבר"

נשיא המדינה נפגש הבוקר במשכנו עם יו"ר ההסתדרות הרפואית, ד"ר ליאוניד אידלמן, ועם הרופאים השובתים. "הגיעו מים עד נפש", אמר אידלמן לפרס, שהשיב: "חובתי כנשיא היא להקשיב לכל קול שבא מהעם. אני בעל ניסיון ויודע שאפשר לסיים דברים בזמן קצר ביותר. אין מקום למריחה. אני פונה לממשלה ואליכם, וקורא לסיום המשבר"

נשיא המדינה שמעון פרס מתערב בשביתת הרופאים המתמשכת, ובצעד ראשון אירח הבוקר במשכנו בירושלים את הרופאים השובתים ואת מנהיגם - ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית, השובת רעב מזה שישה ימים ושוהה באוהל המחאה שהקימו הרופאים מול בית ראש הממשלה בירושלים.  את הפגישה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"הבית הזה פתוח והוא חייב להיות מצויד באוזניים רגישות ולב פתוח", אמר הנשיא לד"ר אידלמן. "חובתי כנשיא היא להקשיב לכל קול שבא מהעם. אני בעל ניסיון ויודע שאפשר לסיים דברים בזמן קצר ביותר. אין מקום למריחה. אני פונה לממשלה ואליכם, וקורא להביא לסוף המשבר".

"מה שהרשים אותי זה לא הדאגה שלכם לעצמכם, אלא הדאגה לישראל", הוסיף פרס. "אדבר עם הממשלה כדי לזרז את קבלת ההחלטה. הגיעה שעת משבר וחייבים לעשות מעשה כדי לצאת מהמשבר הזה".

ד"ר אידלמן, שעומד בראש מחאת הרופאים מזה 129 ימים, אמר לנשיא כי "הגיעו מים עד נפש. למען הרפואה בישראל שווה להקדיש את כל מה שיש לך". אחד הרופאים האחרים שהצטרפו לפגישה הוסיף ואמר לנשיא: "אנחנו לא שווייץ, אסור לחכות. צריך לטפל בעניין הזה לא היום, אלא אתמול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק