צפו: הרב עובדיה יוסף מספיד את ה"באבא אלעזר"

רבבות ליוו למנוחות את הרב אלעזר אבוחצירא, שנרצח הלילה בישיבה בבאר שבע. בנו ספד לו בבכי: "מי יודע חשבונות שמיים? משפטיך תהום רבה". הרב הראשי עמאר: "כל בית ישראל יבכו את השריפה". צפו בהספד הכואב שנשא מנהיגה הרוחני של ש"ס לרב המקובל

המוני בני אדם ליוו היום את הרב אלעזר אבוחצירא בדרכו האחרונה, בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. את טקס הלוויה של הרב אלעזר אבוחצירא העברנו כאן בחדשות 2 באינטרנט בשידור ישיר.

30 ממשתתפי ההלוויה נאלצו לקבל טיפול רפואי ממד"א כתוצאה מהתעלפויות ומהתייבשויות. שלושה מהם אף פונו לקבלת טיפול בבית החולים שער צדק וביקור חולים בירושלים לצורך המשך קבלת טיפול רפואי.

רוצים לקבל עדכונים על חקירת החשוד ברצח? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בשעות הבוקר התכנסו המונים בביתו שבבאר שבע, שם ספדו לו בנו רבי פנחס, שמונה רשמית ליורשו של הרב שנרצח, ודודו ה"באבא ברוך". בהמשך עבר מסע הלוויה בישיבת "פורת יוסף" בשכונת גאולה בירושלים, שם ספדו לו הרבנים הראשיים לישראל והרב עובדיה יוסף, והמסע העצוב מסתיים כעת בבית העלמין בהר הזיתים, שם נטמן הרב בחלקת בני משפחתו, מול הר הבית.

בנו של הרב: "השם מנסה אותנו עכשיו"

מחוץ לביתו שבבאר שבע התייפח בבכי רבי פנחס, בנו של ה"באבא אלעזר": "אבא. הקדוש ברוך הוא מדבר איתנו עם קולות של כוח, של כאב, של קושי. היה לו כוח לא לישון, ולא לאכול, רק למען הציבור, למען התורה, למען שמירת העיניים, למען עבודת השם".

"מי יודע חשבונות שמיים? משפטיך תהום רבה. כמו שבתהום לא רואים את הסוף, כך גם את המשפטים של השם", אמר רבי פנחס והוסיף: ""יש דברים שלא מבינים. יש מסעות לא מובנים, אבל בסוף הכול מובן. אנחנו יודעים שהשם מנסה אותנו עכשיו. צריך לדאוג לאמא, אמא הגדולה שעכשיו היא אלמנה. אמא הגדולה שלנו היום אלמנה".

הבאבא ברוך: "לא ניכנס לחשבונות שמיים"

האדמו"ר רבי ברוך אבוחצירא, דודו של הרב אלעזר המכונה ה"באבא ברוך", הספידו בבכי: "אוי לאותה בושה אוי לאותה כלימה. מה אומר ומה אדבר. יש הרבה מה לומר, אבל הראש מבולבל".

"אנחנו לא יכולים להיכנס לחשבונות שמים. הוא ישתבח שמו עושה מה שהוא חושב לעשות, בלי לשאול את אף אחד. גזרות קשות נגזרות על עם ישראל, והוא רצה לבטל אותן. כמו שביטל עלינו הרבה גזירות. איך יבטל אותן? היה צריך לקחת אחד מהבכירים", אמר הרבי ברוך.

"אנחנו מבקשים ממך רבי אלעזר: תעלה לפני כיסא הכבוד ותתפלל על עם ישראל. תתפלל על המשפחה כולה. תתפלל על בניך, בנותיך, נכדיך והרבנית".

הרב עובדיה: "כמו ששקעה השמש, כך דאבוננו"

גם הרב עובדיה יוסף ספד ל"באבא אלעזר" בטקס בישיבת פורת יוסף. "כמו ששקעה השמש בחצי היום, ככה דאבוננו", אמר הרב יוסף. "צר לנו מאוד, הגמרא אומרת: 'יבוא שלום וינוח על משכבו בשלום".

"הצדיק הזה מסכן, כולם באו אליו לשפוך את ליבם, הוא היה מייעץ להם ועוזר להם", הוסיף הרב. "כל היום עסק בתורה ושקד על לימודיו. שינוח על משכבו וישקוט האיש, ויעמוד לפני כסא הכבוד".

הרב עמאר: "יד זדונית פגעה באיש קדוש מגדולי ישראל"

הראשון לציון, הרב שלמה משה עמאר, כתב מכתב בעקבות הרצח. "וכל בית ישראל יבכו את השרפה אשר שרף ה׳", לדברי הרב עמאר. "אכן שריפה נוראה ואיומה כאשר יד זדונית פגעה ברשע ופשע באיש קדוש מגדולי ישראל, בנם של קדושי עליון, אשר הנהיג רבבות אלפי ישראל בדרך התורה ויראת שמים טהורה, ועתה היה לאין מחמד כל עין, ומי יודע מפני איזה גזרה היתה על עם השם על ידי, והוא נשא את חיילנו והוא נשא על עצמו את כפרת הדור כולו, ומשפחתו הקדושה מלומדת במסירות נפש על כלל ישראל, וקדוש כזה נלכד בעוונו".

"עם הצער הגדול והנורא וההלם האיום, יש לעורר הלבבות לשוב אל ה׳ בכל לבנו, ולפשפש ולחפש במעשינו, בין אדם למקום ובין אדם לחברו, ובפרט שבשנים האחרונות נתרבו שפיכות דמים בין עמנו, ונעשה כדבר שבשיגרה ששומעים ועוברים לסדר, ויש להתעורר על החינוך של ילדי ישראל, ללמדם דרך ארץ ומידות טובות, וכל אחד יתאמץ באמת להרחיק כל שנאה וקנאה להרבות אהבה ואחוה, ולהמנע מכעס והקפדה ולהיות נוחים וסלחנים וטובים עם אלהים ואדם", כתב הרב עמאר.