העולם החרדי מזועזע מרצח הרב: "זה כמו רצח רבין"

המוני מאמיניו של ה"באבא אלעזר" שנדקר הלילה למוות במהלך קבלת פנים שערך בישיבה מתקשים להאמין. הציבור החרדי קיבל בתדהמה את הבשורה הקשה והתגובות לא איחרו להגיע. "זה בלתי נתפס ואי אפשר לעכל אבידה כה עצומה", אמר השר אלי ישי, קרוב משפחתו של הרב: "קשה להבין כיצד יהודי שבא להתברך עושה מעשה כזה"

זעזוע גדול למאמיניו ותומכיו הרבים של הרב אלעזר אבוחצירא,  נכדו של ה"באבא סאלי" ואחיינו של ה"באבא ברוך", אשר נדקר הלילה למוות בישיבה על שם משפחתו בבאר שבע. המונים בעולם החרדי הביעו זעזוע עמוק מהרצח.

עם היוודע דבר הרצח הגיע יו"ר ש"ס ושר הפנים אלי ישי לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע על מנת להשתתף בצער משפחתו של הרב. לדבריו: "אנו המומים, מזועזעים, זה בלתי נתפס ואי אפשר לעכל אבידה כה עצומה".

"קשה מיתתם של צדיקים כשריפת בית אלוקינו", נמסר בהמשך בהודעה רשמית מטעם תנועת ש"ס. "אנו כואבים ומתאבלים יחד עם כל עם ישראל על האבידה הגדולה של הצדיק הקדוש, המקובל רבי אלעזר זצוק"ל לבית משפחת אבוחצירא. זהו יום קשה וכואב לעם ישראל".

"כל העשייה שלו הייתה רק להשכין שלום"

איציק סודרי, דובר ש"ס לשעבר וקרוב משפחה של הרב אבוחצירא, אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט כי "מבחינת הציבור האמוני זה כמו רצח רבין, מדובר בטרגדיה קשה". סודרי הוסיף: "כל העשייה וכל המאווים של משפחת אבוחצירא בכלל ורבי אלעזר בפרט במהלך כל החיים היה להשכין שלום, ולכן לא הטרגדיה הזו פשוט לא נתפסת".

"הרב אלעזר קיבל את כולם לברכה ולעצה, בין אם היה מדובר באשכנזים או ספרדים, וללא כל הבדל של מעמד בין עשירים ועניים. כל מי שביקש עצה או ברכה שלו זכה לקבל את מה שרצה", סיפר סודרי.

משפחת אבוחצירא ורבי אלעזר במיוחד ידועים בכוחות 'שמירת העיניים' שירשו מדורי דורות", הסביר קרוב משפחתו של הרב. "הלבוש שהרב ז"ל נהג ללבוש נועד לכסות את העיניים, כדי למנוע מרבני המשפחה לראות מראות שאינם צריכים לראות. זו הסיבה שכמעט שאין תמונות שלו מהתקופה האחרונה".

בנוגע לחשדות המשפחה לגבי האדם העומד מאחורי הרצח אמר סודרי: "אנחנו לא נכנסים לקטע פלילי, בשביל זה יש משטרה ובתי משפט".

"טראומה שאי אפשר להסביר"

"יהודה אבידן קרוב משפחה של הרב אמר הבוקר בריאיון ל"בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל כי "האבידה היא קשה למי שהכיר את הרב, וגם לאלו שלא הכירו ושמעו עליו. אלו דברים שאי אפשר להסביר אותם. הבנתי שהחשוד במעשה הוא אדם שאינו יציב בנפש, אשר שוחרר לא מזמן מהכלא. מבחינתנו זו אבידה גדולה, וטראומה שאי אפשר להסביר".

יוסף רפאלי מקורבו של ה"באבא אלעזר" אמר בריאיון ל"בחדרי חרדים": "כל המשפחה וכל התלמידים מזועזעים מהמעשה. קשה להבין כיצד יהודי שמגיע להתברך ומכיר את הכוח של הרב שנים רבות, ובפרט מה שנתן לעם ישראל - עושה דבר כזה".

לרב אלעזר אבוחצירא היו שבעה ילדים וחסידים רבים שנהגו להגיע לבקש ממנו ברכה באופן קבוע. הלוויתו של ה"באבא אלעזר" יצאה בשעה זו מביתו שבבאר שבע, ובשעה 11:00 יחל מסע ההלוויה מישיבת פורת יוסף בירושלים לבית העלמין הר הזיתים בבירה. רבבות בני אדם צפויים ללוות את הרב בדרכו האחרונה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת