"לא אתן לכם לפצל לי את המשפחה"

רחל אלגבסי, שאיבדה את בת זוגה באסון השריפה בכרמל, הייתה הנואמת המרגשת ביותר לאחר מצעד הגאווה בירושלים. בתה לא הוכרה במשרד הביטחון כיתומה, משום שאלגבסי ואביה הביולוגי של הילדה עדיין בחיים. "לא אתן לכם שתפרקו לי את המשפחה", קראה אלגבסי מעל הבמה. צפו בנאום המלא

בין הנואמים במצעד הגאווה בירושלים הייתה גם רחל אלגבסי, מי שאיבדה את בת זוגה פביולה בוהדנה באסון הכרמל. אלגבסי סיפרה על מאבקה לקבל הכרה כאלמנה ושבתה תקבל מעמד של יתומה מאם, אך נתקלה בסירוב.

"מדברים איתי על שוויון, מדברים איתי על זכויות, ואני בסך הכל רוצה להתאבל בשקט על יקירתי פבי, אשר נשרפה לי באסון השריפה בכרמל", אמרה רחל. "כל המשפחות האבלות מצאו את המקום להתאבל, לבכות, לכעוס, להתגעגע, להנציח, להתעסק באבל עצמו או באסון עצמו".

"ואני? מאז אותו יום ארור, 2 ב-12 2010, עוד לא התאבלתי לרגע ואולי לא נתנו לי להבין את גודל האסון שפקד את ביתי. מאז אותו יום חמישי, שמונה חודשים של סבל, כאב וצער אינסופי. אני מוצאת את עצמי מתרוצצת בין משרד הביטחון, למשרד האוצר ולשב"ס, כדי שיכירו במשפחתי כמשפחה רגילה".

"לאחר 7 חודשים, אכן הבינו בשב"ס ובמשרד האוצר שמדובר במשפחה עם 3 ילדים, שתי אימהות ואב. פבי נתנה את חייה לביטחון המדינה ודווקא משרד הביטחון החליט לפצל לפבי את המשפחה, והגרוע מכל: להשמיט לה את ג'ולי, בתנו התינוקת".

"כן, משרד הביטחון הכין לי תיק של אלמנתה ועוד תיק של שני יתומיה. אין כל קשר בין שני התיקים, כאילו אין הם ילדיי בכלל. האם כך עשו לאלמנות האחרות? התשובה לכך היא לא. ג'ולי נולדה אל תוך מערכת הזוגיות שלי ושל פבי, היא הגיעה לעולם מתוך האהבה שלנו והרצון להגדיל את התא המשפחתי. פבי קיבלה את ג'ולי לידיה בשנייה שהגיעה לאוויר העולם, פבי האכילה אותה בלילות, שרה לה, רילחה אותה, טיילה איתה ואהבה אותה כמו שרק אמא אוהבת את ילדיה".

"משרד הביטחון ביקש ממני הוכחות על הקשר בין פבי לג'ולי. העברתי מכתבים, העברתי תמונות, העברתי סרטונים, העברתי קבלות שבו פבי משלמת על טיפולי הפוריות שלי, העברתי עדויות של הרופאים המטפלים, העברתי את כל הנתונים המוכיחים ללא צל של ספק - לג'ולי שתי אימהות".

"התשובה שקיבלתי ממשרד הביטחון הינה: "בתך ג'ולי לא אושרה כי לילדה אב ואם בחיים". טעות. לילדה שתי אימהות ואב, ואמא אחת נשרפה באסון השרפות בכרמל. משרד הביטחון עושה כל שביכולתו להצביע על משפחתי כמשפחה חריגה. בין אם לפצל אותי מילדי ובין אם להשמיט לפבי את בתה ג'ולי".

"בימים אלה מדברים על סולידריות בין המאבקים החברתיים. אני נמצאת כאן היום בשם כל המשפחות האלטרנטיביות בישראל. המאבק שלי הוא המאבק להכרה בכל המשפחות החדשות. רק לפני שבוע קבע מבקר המדינה שבאסון הכרמל הייתה רשלנות חמורה של המדינה. בגלל רשלנות חמורה נספו 44 בני אדם. האטימות של השלטון היא שצריכה לעורר אותנו עד שנחיה במדינה מתוקנת שדואגת לאזרחיה ללא אפליה".

"היום, עבור פבי, עבור ג'ולי, עבור משפחתי ועבור כל ה"ג'ולי" שיבואו לעולם: אני עומדת כאן ופונה למשרד הביטחון: אני נשבעת, לא אתן לאף גוף או אדם לפצל לי את המשפחה. גם אם אצטרך להילחם עד יומי האחרון, עד שתבינו את הרשעות, את חוסר הרגישות ואת האטימות שבהחלטתכם. המשפחה שלי היא משפחה של שלושה ילדים, שתי אמהות ואב. אנחנו כאן, אנחנו קיימים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת