מדבר יהודה: מטייל נפל מגובה רב - ונהרג

טרגדיה בחול המועד: גבר כבן 40 נפל מ-50 מ' בנחל אוג שבמדבר יהודה. צוות של יחידת "מגילות" הוזעק לחלצו - אך מותו נקבע זמן קצר לאחר מכן. בוואדי קלט שברה מטיילת את רגלה. כ-10 חילוצים בוצעו במהלך היום‬

חילוץ במדבר יהודה. ארכיון (יחל"צ מגילות)

גבר כבן 40 נהרג היום (שלישי) לאחר שנפל מגובה 50 מטרים בנחל אוג שבמדבר יהודה. ככל הנראה המטייל מעד בשביל ההליכה ונפל לוואדי. מסוק של חיל האוויר בסיוע יחידת החילוץ מגילות של מחוז ש"י הוזנק על מנת לפנות את גופתו מתוך הנחל. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בסביבות השעה 15:00 התקבלה קריאה במוקד מד"א על בחור שנפל מגובה רב של כ-50 מטרים בנחל אוג", סיפר החובש שמעון סבג. "הצוותים שלנו הגיעו לקרבת מקום והמתינו לאנשי יחידת החילוץ מגילות ויחידה 669, שטיפלו באירוע. הם הוציאו את הפצוע מהנחל, אך לא נותר לנו הרבה מה לעשות וקבענו את מותו במקום".

במקרה אחר אישה בת 51 נזקקה לפינוי לאחר ששברה את רגלה במהלך טיול בוואדי קלט במדבר יהודה. לאחר שחולצה על ידי צוות של יחידת החילוץ מגילות באמצעות אלונקות, הוא פונתה באמבולנס לבית החולים הר הצופים בירושלים.

זירת האירוע, היום

מטיילת אחרת, חולת סכרת, שסיירה בוואדי קלט, פונתה אף היא באמצעות מסוק של יחידת החילוץ 669 ואנשי יחידת החילוץ מגילות, לאחר שנזקקה לטיפול באמצעות אינסולין.

צוות מד"א קבע את מות המטייל

בנחל זוויתן שבצפון נפלה מטיילת ונחבלה ברגלה. היא פונתה באלונקה והועברה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

מתחילת החג נערכו 16 מבצעי חילוץ של מטיילים, 6 מהם אתמול ו-10 נוספים היום. לפנות בוקר חולצו חמישה מטיילים במבצע מורכב שכלל סנפלינג ומסוק, לאחר שנתקעו באזור נחל טור במדבר יהודה. קודם לכן, פעלו אנשי יחידת החילוץ מגילות בשתי זירות נוספות בסביבת נחל משש לחילוץ מטיילים נוספים.