חסימה בשדרות רוטשילד - בגלל "הפגנת פעילי שמאל"?

באתר עיריית תל אביב בחרו ליידע את התושבים כי בין יתר המפגעים השונים, צפויים שיבושים בתנועה לאורך מאהל המחאה נגד יוקר הדיור, תוך שבחרו לשייך אותו לצד מסוים במפה הפוליטית. בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט הוסרה ההודעה: "טעות שנעשתה בתום לב"

כך זה נראה באתר העירייה. "טעות בתום לב" (חדשות 2)

ראשי מאהל המחאה נגד יוקר הדיור הבהירו כבר בתחילת דרכם כי המאבק שאותו הם מובילים הוא חברתי באופיו, ולא פוליטי. אבל מבחינת עיריית תל אביב יפו - שבשטחה ממוקמים כבר שבועיים אוהלי המחאה, רואים בהם מפגע ציבורי שגורם ל"הפרעה בתנועה", כפי שצוין באתר האינטרנט העירוני.

ברשימת העבודות והפרויקטים השונים שמבוצעים ברחבי העיר, שהתנהלותם גרמה לפגיעה בתנועה ברחובות, צוינו בשלוש משבצות המתייחסות למיקום אוהלי המחאה כי "סוג העבודה", כלשון האתר, שבעטיו נגרם המפגע הציבורי - הוא "הפגנת פעילי שמאל".

בעקבות פניית חדשות 2 באינטרנט, נמסר בתגובה מעיריית תל אביב יפו כי הסיווג באתר של מאהל המחאה כ"הפגנת פעילי שמאל" היה "טעות שנעשתה בתום לב, ובכל מקרה היא תוקנה.

למרות שרבים מבין ראשי המחאה אכן משתייכים לשמאל, היא נושאת אופי חברתי שהביא רבים מכל קצוות הקשת הפוליטית להצטרף אליה. דוגמה לכך הייתה רק אתמול, כשהשר גלעד ארדן הנחשב לאחד המקורבים ביותר לראש הממשלה, ביקר במקום, שוחח עם משתתפי המחאה והבטיח לפעול למען קידום מטרותיהם.

השתתף בהכנת הידיעה: איתי פורת

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת