מודעה על דירה בחצי מיליון ש"ח? תמשיכו לחלום

תנועה נגד בנייה בלתי חוקית במגזר הבדואי עומדת מאחורי מודעות "מפתות" שהוצבו בימים האחרונים באתרים השונים שמציעות בית עם קרקע בחצי מיליון שקלים בלבד. אנשי התנועה ניצלו את גל המחאות כדי להסביר כי "ההשתלטות הבלתי חוקית על שטחים 'מעלימה' אלפי דונמים שבזכותם ניתן להוזיל את מחירי הדיור"

בימים האחרונים פורסמה באתרים רבים ובאמצעי מדיה נוספים מודעה המציעה לרוכשים "דיור מוזל מיד" ובה הצעה לרכישת קרקע, בית ואישורים - בחצי מיליון שקלים בלבד.

המעוניינים הרבים שהתקשרו למספר הטלפון בתחתית המודעה, הגיעו למענה קולי בו ענה גבר בעל מבטא ערבי הקורא למי שמעוניין לרכוש את הנכס להשאיר פרטים ולקבל הדרכה - כיצד להפוך לבדואי.

מאחורי הקמפיין השנוי במחלוקת עומדת תנועת "רגבים" הפועלת, לפיה הגדרתה, "במאבק בתופעות הבנייה הבלתי חוקיות בכל המגזרים בישראל".

יו"ר התנועה בצלאל סמוטריץ הסביר כי "בפזורות הבדואיות, בעיקר בדרום, הקימו הבדואים בתים מפוארים ללא מכרזים תוך השתלטות בלתי חוקית על מאות ואלפי דונמים שיכולים לשמש כעתודות בנייה לשכונות ולבתים חדשים".

"המדינה ורשויות האכיפה נרתעות מלהגיע לאזור ולאכוף את החוק ואף מוסיפים חטא על פשע ומחברים את הפזורות לתשתיות של מים וחשמל. וכך נעלמים להם אלפי דונמים שבזכותם ניתן להוזיל את מחירי הדיור", הוסיף סמוטריץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת