"צעדת העגלות": כל הפרטים

גל המחאה החברתית יקבל החל מהיום חיזוק נוסף, בדמותם של זוגות הורים צעירים שמתכוונים לצעוד בכל רחבי הארץ במחאה על יוקר המחייה ומחירם הגבוה של מוצרי התינוקות הבסיסיים. כל הפרטים על צעדת המחאה, שזכתה לכינוי "צעדת העגלות"

מחאת האוהלים לא לבד (רויטרס)

לגל המחאה החברתית מצטרפת היום חזית חדשה בהנהגת הורים צעירים בכל רחבי הארץ, שמתכוונים לצעוד היום וביום ראשון במחאה על יוקר המחייה ומחירם הגבוה של מוצרי התינוקות הבסיסיים. ההתארגנות, שזכתה לכינוי "מחאת העגלות", בוצעה רובה בכולה באמצעות הפייסבוק.

לדברי מארגני המחאה, דרישותיהם ברורות: חוק חינוך חינם מגיל שלושה חודשים; פיקוח על מוצרי יסוד לתינוקות כתחליפי חלב וחיתולים; הרחבת חופשת הלידה לנשים ומיסוד חופשת האבהות; הפסקת תשלום על עגלה בתחבורה ציבורית; שיוויון בשכר ושיוויון הזדמנויות בעבודה לאמהות; הכרה בהוצאות טיפול בילדים ומוצרי תינוקות לצרכי מס.

על פי פרטים המופיעים בדפי הפייסבוק של המארגנים, הרוב המכריע של צעדות המחאה צפוי להיערך כבר היום אחר הצהריים, למעט הצעדה הצפויה בירושלים - שתיערך ביום ראשון.

להלן פירוט מקומן ומועדיהן של צעדות "מחאת העגלות" ברחבי הארץ:

הצעדה בתל אביב תצא היום בשעה 17:30 משדרות בן ציון פינת קינג ג'ורג'.

הצעדה בראשון לציון תצא היום בשעה 17:30 מרחוב ז'בוטינסקי פינת רוטשילד, ליד הרחבה של אולם "מופת" מול המשביר, ותגיע עד לגן העיר והעירייה.

הצעדה ביהוד תצא היום בשעה 17:30 מגן העצמאות לכיוון מתנ"ס "שטיינברג".

הצעדה במודיעין תצא בשעה 17:30 מרחבת היכל התרבות בעיר.

הצעדה באשדוד תצא בשעה 17:30 מרחבת ה"סיטי" ליד מאהל המחאה שהוקם במקום.

הצעדה בשדרות תצא בשעה 17:30 מהסינימטק, בסמוך לעיר האוהלים.

צעדת "אזור השרון", המאגדת את המוחים מרעננה, כפר סבא, הרצליה, נתניה ורמת השרון - תצא בשעה 17:30 מעיריית רעננה ברחוב אחוזה פינת רמב"ם ותצעד לכיוון בית יד לבנים, שם ממוקם מתחם אוהלי המחאה.

צעדת המחאה בחיפה תצא בשעה 17:30 מ"גן האם" ותגיע לסינימטק בעיר.

צעדת המחאה בנס ציונה תצא בשעה 17:30 מרחבת העירייה לכיוון הספורטק בעיר.

צעדת המחאה ברחובות תצא בשעה 17:30 מהקניון בעיר לכיוון רחוב הרצל.

צעדת המחאה בבאר שבע תצא בשעה 17:30 מקריית הממשלה בעיר לכיוון מאהל המחאה "ברגר" והאוניברסיטה.

צעדת המחאה בירושלים היא הצעדה היחידה שתצא ביום ראשון. בשעה 17:00 היא תצא מבית ראש הממשלה לכיוון גן הסוס; בשעה 18:00 צפויה להיערך פעילות לילדים ואחריה הופעה של איה כורם ואמנים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת