עובדי הרכבת: הנוסעים הם ילדינו

ועד עובדי רכבת ישראל יוצא בקמפיין לקידום הבטיחות לאחר שהגיש הצעות מפורטות לשיפור הבטיחות המסתמכות על הסטנדרט האירופי תוך דגש ליישום פתרון כולל. "הנוסעים הם ילדינו. ורכבת ישראל היא הרכבת של כולנו", הם מסבירים בקמפיין

עובדי רכבת ישראל קוראים לשר התחבורה ישראל כץ, במסגרת קמפיין רדיו חדש שעלה הבוקר, לסייע להנהלת הרכבת ולעובדים להגיע להסכם בנושא בטיחות הרכבת ולהתחיל ביישומו.

את הקמפיין, שיימשך 10 ימים, מוביל תשדיר של טל דקל, עובד כנהג ברכבת ישראל זה 16 שנה ובן לנהג רכבת, אשר גדל בסמוך למסילה כל חייו.

"בכל יום אני מסיע אתכם לעבודה, את החיילים שנוסעים לבסיסיים, את הילדים שלך וגם את הילדים שלי", מספר דקל בקמפיין. "האחריות עלי גדולה. הבטיחות נמצאת אצלי במקום הראשון. אך את הבטיחות תמיד צריך לשפר".

"אנו קוראים לשר התחבורה, לאמץ את סטנדרט הבטיחות האירופאי בתחומי התשתיות, הטכנולוגיה ושעות העבודה. הנוסעים הם ילדינו. ורכבת ישראל היא הרכבת של כולנו".

עובדי הרכבת מדגישים כי הם נאבקים בין היתר למען ביסוס הניסיון והמקצועיות של הנהגים, אנשי התפעול ואנשי התחזוקה. למען תשתית תחנות ומסילות ראויה, תגבור מערך הקרונות והקטרים, שיפור ועיבוי מערך הבקרה והפיקוח. כמו כן הם נלחמים בשביל ביטול הקפאת קליטת העובדים ואיוש התקנים הנדרשים לתחזוקה.

"עובדי הרכבת הם אלו הנמצאים בחזית ואחראים לבטיחות הנוסעים בכל נסיעה", מוסיף גילה אדרעי, יו"ר ועד עובדי הרכב, "אנו קוראים להנהלת הרכבת ולשר התחבורה לזנוח שיקולים זרים ורצון להפריט את הרכבת הלאומית היחידה, לטובת בעלי ההון".

"להמשיך לפתח באמצעות חברת רכבת ישראל את שירותי הרכבת לפריפריה ולאזרחי ישראל שהינם הבעלים האמתיים של רכבת ישראל. אנו מדגישים כי, רק ביצוע התוכנית בשיתוף הדדי של העובדים וההנהלה, יוכל להפוך את יישומה לאיכותי ולאורך זמן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת