מפגינים צעדו עם פחי אשפה: "מתייחסים אלינו כמו זבל"

תכנית נתניהו לפתרון מצוקת הדיור ממש לא שיכנעה את אנשי מחאת האוהלים, והיום הם צפויים לקבל חיזוק משמעותי מעופר עיני וההסתדרות שיכריזו על הצטרפותם למאבק. בשבוע הבא עשויים גם ראשי השלטון המקומי להצטרף למחאה המתרחבת. בינתיים, עשרות מפגינים צעדו הבוקר עם פחי אשפה וחסמו את הכניסה לקריית הממשלה בת"א

בבוקר שאחרי מסיבת העיתונאים שכינס ראש הממשלה, בה הציג את פתרונותיו למשבר הדיור, פעילי מחאת האוהלים מחריפים את המאבק.

כבר בשעות הבוקר צעדו עשרות סטודנטים ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד לעבר קריית הממשלה בתל אביב, כשבידיהם פחי אשפה. המשטרה הופתעה מהצעדה וכך צעדו המפגינים ללא מפריע, חלקם על הכביש, כשהם גורמים לפקקי תנועה. עם הגיעם לקריית הממשלה, חסמו המפגינים את הכניסה וקראו לעובדים להצטרף אליהם.

"זה לא מאבק רק של ציבור הסטודנטים, אלא גם של הצעירים וגם של מעמד הביניים", אמר לחדשות 2 באינטרנט אורי רשטיק, מיוזמי המחאה, במהלך הצעדה.

"אנחנו רוצים לגור ולעבוד בכבוד במדינה הזאת. האמירה שלנו מאוד ברורה: אתם חושבים שאתם יכולים להתייחס אלינו כמו זבל, אז אנחנו נביא לכם זבל לקריית הממשלה. קיבלנו הרבה מאוד תמיכה. כולם מבינים שזה לא רק מאבק שלנו, אלא גם של עובדי הממשלה - שצריכים לרכוש דירה לעצמם גם כן. בתכנית ראש הממשלה לא היה פיתרון אמיתי".

ההסתדרות והשלטון המקומי צפויים להצטרף למחאה

במקביל, צפוי היום המאבק החברתי לקבל חיזוק מהסתדרות העובדים. אמש קיימה הנהגת ההסתדרות, בראשות עופר עיני, דיון במצוקת הדיור ושחיקת מעמד הביניים וקיבלה שורה של החלטות בנושא. בצהריים יכנס עיני מסיבת עיתונאים שבה יציג את דרישות ההסתדרות מראש הממשלה נתניהו ואת דרכי הפעולה שבהן תנקוט ההסתדרות. את מסיבת העיתונאים נעביר בשעה 12:00 בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

זאת ועוד, יושבי האוהלים עשויים לקבל חיזוק גם מכיוון נוסף. יושב ראש השלטון המקומי, שלמה בוחבוט, צפוי לכנס מחר שורה של ראשי ערים מרחבי הארץ כדי לדון במאבק החברתי. לדבריו, ייתכן שכבר בשבוע הבא יצטרפו הרשויות המקומיות למאבק.

"מדינת ישראל החליטה במתכוון להפקיר את התושבים שלה, אחרת קשה להסביר כיצד נתנו לפקידים לנהל את המדינה", אמר הבוקר בוחבוט בראיון מיוחד לערוץ החדשות. "אם קיצצו במשך השנים מענקים שונים - לשלטון המקומי אין ברירה, אלא לצאת למאבק ולסגור את הערים ומצד שני יש לנו מחויבות כלפי הציבור לתת לו את השירות. אנחנו אומרים את זה בכאב רב, אבל אין דבר כזה בעולם שראש ממשלה ושר אוצר לא נותנים תשובות".

אמש: 6 עצורים בהפגנות מחאה בחיפה

אמש נמשכו אירועי מחאת הדיור בהפגנות שהתקיימו במקומות שונים בארץ. בחיפה השתתפו כאלף בני אדם בעצרת שבסופה חסמו המפגינים כבישים והתעמתו עם שוטרים. שישה מפגינים שנעצרו בהפגנה הזו שוחררו, ונאסר עליהם להשתתף בהפגנות בשבועיים הקרובים.

בתל אביב צעדו מאות מהמאהל בשדרות רוטשילד למאהל בגינת לווינסקי. הפגנות נערכו גם בשכונת התקווה בעיר ובבאר שבע. היום ובמהלך הימים הקרובים צפויים להתקיים צעדי מחאה נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת