9 עצורים בצעדת "מחאת הדיור" בחיפה

כאלף מפגינים, רובם סטודנטים, הפגינו אמש בחיפה במחאה על מחירי הדיור הגבוהים בעיר. חלק מהצועדים התעמתו עם שוטרים בצומת גן האם בעיר, ותשעה מפגינים נעצרו. הפגנה המונית גם באשדוד

ממשיכים למרות תכניתו של ראש הממשלה נתניהו: כאלף בני אדם, רובם סטודנטים מאוניברסיטת חיפה והטכניון, השתתפו אמשבעצרת מחאה בגן האם בעיר, לאחר שצעדו מ"מחאת האוהלים" סמוך לסינמטק.

חלק מהמפגינים התעמתו עם שוטרים באזור מרכז הכרמל וחסמו את שדרות הנשיא ואת רחוב יפה נוף. "היה אירוע אחד של מפגין שרץ לכביש, ושוטר רץ אחריו ונתן לו מכות", סיפרה אירית, אחת המפגינות. "היו עימותים עם שוטרים שדחפו את המפגינים למדרכות". תשעה מפגינים נעצרו עד כה. גם באשדוד המשיכה המחאה והתקיימה הערב הפגנה המונית.

לתל אביב הגיע אמש בתוך כך הבדרן מריאנו אידלמן, ששעשע את תושבי המאהל בשדרות רוטשילד כשהוא מחקה את ראש הממשלה בנימין נתניהו.

מוקדם יותר היום הגיבו במאהל מחאת הדיור בתל אביב בביטול לדבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, היום במסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס יחד עם שר האוצר יובל שטייניץ ושר השיכון והבינוי אריאל אטיאס. במהלך דבריו של ראש הממשלה, עשרות מפגינים במאהל המחאה סימנו בידיהם תנועת ביטול לדבריו. "נתניהו משחד את הסטודנטים כדי לפלג אותנו", אמרו במאהל המחאה. "הקשבתי בקשב רב לדברים שנאמרו במסיבת העיתונאים", אמר היום יו"ר התאחדות הסטודנטים איציק שמולי במסיבת העיתונאים. "הקשבתי לכל הדברים שהופיעו בה, ולכל הדברים שלא היו בה. מדובר כאן במאבק הכי חברתי שהיה כאן בשנים האחרונות, אבל הדבר נובע ממקום מאוד אמיתי שצמח מהעם".

"אנחנו לא מדברים על מהפכה ועל יצירה מחדש של הסדר החברתי - אנחנו במאבק ענייני", הוסיף שמולי. "יש שלוש דרישות: דיור בר השגה, תקנות בנושא שכירות ארוכת טווח, דיור במעונות סטודנטים".

גם במאהל המחאה בירושלים מיהרו להגיב לתוכנית שהציע הבוקר ראש הממשלה. בהודעה המשותפת למאהל הירושלמי ולארגונים החברים בו המייצגים סטודנטים ומגזרים שונים נכתב: "אנו מאוחדים בדעה לפיה הצעדים אותם הציג ראש הממשלה אינם מספקים ואף עלולים להיגמר במצג שווא". בירושלים הדגישו: "אין ספק כי הלחץ הציבורי עושה את שלו ודרישות שהועלו מזה שנים זוכות סוף סוף להתייחסות".

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק