פחד לישון עם ארון הקבורה העתיק ומסר אותו

תושב מרכז הארץ גילה לאחרונה כי הפריט העתיק שהיה בחדר השינה שלו הוא למעשה ארון קבורה עתיק ששימש לליקוט עצמות במאה הראשונה. האיש העביר את הארון, שככל הנראה נגנב על ידי שודדי קברים, לרשות העתיקות. ברשות ציינו את האיש לטובה

ארון הקבורה העתיק (חדשות 2)

תושב תל אביב העביר לרשות העתיקות ארון קבורה מפואר מתקופת בית שני שרכש לפני מספר חודשים. את הפריט שמר האיש בחדר השינה בביתו, מבלי לדעת כי למעשה מדובר בארון קבורה.

לאחר שגילה כי מדובר בארון קבורה ששימש לליקוט עצמות של נפטרים במאה הראשונה לספירה, החליט להעביר את החפץ העתיק והחשוב לרשות העתיקות.

בנוסף, סיפר בעל ארון הקבורה כי "הרעיון על הימצאותו של ארון מתים בחדר השינה שלו הרתיע אותו והאיץ בו להעביר את הפריט לרשות המדינה".

מומחי רשות העתיקות שבחנו את הפריט מסרו שמדובר בארון קבורה יהודי - גלוסקמה, שעוצבה בבית מלאכה בירושלים - ככל הנראה בין השנים 10 לפנה"ס ל-70 לספירה, על ידי קבוצת חרשי אבן מומחים.

מהיחידה למניעת שוד ברשות העתיקות נמסר שהארון ככל הנראה נגנב ממערת קבורה מפוארת בירושלים או בסביבתה. "שודדי העתיקות חופרים באתרים ארכיאולוגיים בניגוד לחוק על מנת להוציא מהם חפצים למכירה בשוק, ובכך משחיתים את האתרים ומחבלים בעבודת מדענים החוקרים אותם", ציינו ביחידה והדגישו כי "אין לרכוש פריטים עתיקים, אלא מסוחרי עתיקות מורשים".

ברשות העתיקות מציינים לטובה את האזרח, שהחליט לבסוף לדווח על הארון ולהעביר אותו לידי המדינה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק