אחרי חודשיים בלבד: דובר המשטרה פרטוק עוזב את תפקידו

תת ניצב הלל פרטוק שהתמנה לפני כחודשיים לתפקיד דובר משטרת ישראל, החליט לסיים את תפקידו וזאת בעקבות חילוקי דעות עם המפכ"ל דנינו, צמרת המשטרה וגם עם עיתונאים. פרטוק כיהן עד לתפקיד דובר המשטרה, כדובר עיריית תל אביב במשך עשור

פרטוק מתמנה לדובר המשטרה. ארכיון (דוברות המשטרה)

כבר לא תת ניצב: לאחר שמונה בתחילת חודש יוני לדובר משטרת ישראל וזכה לדרגות, הודיע היום הלל פרטוק, לשעבר דובר עיריית תל אביב במשך עשור, על התפטרותו מהתפקיד.

פרטוק לא הגיע הבוקר לישיבת סגל הפיקוד הבכיר של הממשלה וייתכן שכבר במהלך הדיון הזה יודיע המפכ"ל דנינו על החלטתו של פרטוק לסיים את תפקידו ולפרוש מהמשטרה. הרקע להחלטה הוא ככל הנראה חילוקי דעות בין הדובר לבין המפכ"ל דנינו ובין כמה ניצבים אחרים ואף חילוקי דעות שהיו לו עם כתבים.

פרטוק טוען שניסה להניע כמה מהלכים חדשים ולשנות את אופי הדוברות המשטרתית ואולם נתקל בחוסר הבנה כדבריו, ובסירוב מצד קציני משטרה בכירים ועיתונאים כאחד. מאידך טוענים גורמים אחרים שמתחילה המינוי נידון לכישלון שכן פרטוק, לו לא הייתה היכרות קודמת עם המשטרה ולא עם הקצינים והעיתונאים שמסקרים אותה.

פרטוק, בן 48, שימש בעבר גם כיועץ התקשורת של סגן שר הביטחון דאז אפרים סנה. עם כניסתו לתפקיד הוא עורר מחאה של חלק מהכתבים המסקרים את משטרת ישראל, לאחר שקבע כי כל דוברי המחוזות השונים כפופים לו וכל תגובה דורשת את אישורו.

תא הכתבים אף פנה למפכ"ל יוחנן דנינו בבקשה לבחון את התנהלות הדובר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק