יובל בנאי תומך במחאת האוהלים: "עוצמתית"

"המחאה היא ספונטנית ואפשר מאוד להבין אותה", כך אומר הבוקר הזמר יובל בנאי על מחאת הדיור הגוברת. בריאיון לרשת ב' הוסיף בנאי: "אני יכול לזהות את העוצמה שבמחאה הזו. זה לא על שטחים או ימין או שמאל"

הזמר והיוצר שידוע לעיתים ב"פה הגדול" שלו, יובל בנאי, הביע הבוקר תמיכה ב"מחאת האוהלים" המתפשטת. בריאיון לתכנית "הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב' אמר בנאי, "אנשים רוצים לחיות פה כמו בני אדם. יש אטימות כלפי אנשים שנותנים ועושים במדינה. דואגים למגזרים מסוימים אבל לרוב אף אחד לא דואג".

"אני חושב שזה מדהים ושיש לזה הרבה כוח", אמר בנאי. "המחאה היא ספונטנית ואפשר מאוד להבין אותה. אני בתור אבא לילד בן 23 יכול להבין את המצוקה של ילדים שחיים פה בארץ, ורוצים להיות פה, לעבוד, ליצור, להתקדם פה. זה מאוד מאוד קשה כשאתה מרוויח 27 שקל לשעה ושכר דירה עולה 5,000-6,000 שקלים".

בנאי עצמו מתגורר בשנים האחרונות בגליל. "איזו עבודה יש פה לבחור בן 23? גם לא 28. מאוד טבעי שאנשים רוצים להיות במרכזים גדולים כי שם יש עבודה. זה יותר עמוק בעיני משכר דירה. שכר דירה זה טייטל", הוסיף.

"אין מנהיג"

"אני יכול לזהות את העוצמה שבמחאה הזו", המשיך בנאי. "זה לא על שטחים או ימין או שמאל. אם אני לא טועה, יש פה חוסר שביעות רצון מפערים מאוד מאוד עמוקים בחברה הישראלית. יש מעט עשירים שרואים אותם והם שולטים ויש הרבה אנשים מהמעמד הבינוני שחיים בצורה לא מכובדת. אנשים עובדים 30 ו-40 שנה, ואין לזה באמת איזשהו דיבידנד".

הזמר סיכם: "מנהיג אני הרבה זמן לא ראיתי במדינה הזו. הרבה פוליטיקאים ראיתי, אבל החלטות הרות גורל לא ראיתי פה כבר שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק