"האם המרעיבה" ילדה בן זכר נוסף

שנה לאחר שנשלחה למעצר בית בגין "התעללות בקטין בידי אחראי", ילדה השבוע "האם המרעיבה" בן זכר בבית חולים במרכז הארץ. מיקום טקס ברית המילה נשמר בסוד, אך החגיגות נערכו בעיר צפת. לאם נשאר לרצות שנתיים נוספות במעצר בית

ה"אם המרעיבה" ילדה בשבוע שעבר בן זכר בבית חולים במרכז הארץ. חגיגות השמחה הבן נערכו בצפת, אך ברית המילה נערכה במקום אחר שנשמר בסוד.

לפני כשנה נשלחה ה"אם המרעיבה" למעצר בית של שלוש שנים לאחר שהואשמה ב"התעללות בקטין בידי אחראי", עבירה שעליה העונש המרבי הקבוע בחוק הוא תשע שנות מאסר בפועל. בנוסף, גזר בית המשפט על האישה הרחקה מילדיה למשך חמש שנים.

עד כה היא מוחזקת בביתה שנה, ובמסגרת הסדר פשרה שהושג, נותר לה לרצות שנתיים נוספות. ביום שלישי האחרון יצאה "האם המרעיבה" מביתה בכדי להביא תינוק נוסף לעולם.

תזכורת: כתב האישום שהוגש נגד ה"אם המרעיבה"

בחודש אוגוסט 2009 דן בית המשפט המחוזי בירושלים בבקשת הפרקליטות להחמיר את תנאי מעצר הבית של ה"אם המרעיבה". הבקשה הוגשה במקביל להגשת כתב האישום המזעזע נגד האם.

"המשיבה צריכה להיות במעצר בית מלא - ולא בביתה", אמרה בדיון עו"ד טלי וייסמן מפרקליטות ירושלים. "אנחנו מוכנים שהיא תהיה עם ילדיה בתנאי שיהיו מפקחים שיבינו את התפקיד המאוד משמעותי שעל כתפיהם, וחשוב שזה לא יהיה בשכונת מאה שערים".

הפרקליטה הוסיפה: "אנחנו מבקשים מעצר בית מלא מכיוון שהמשיבה מסוכנת לילדיה באופן אמיתי ומוחשי ביותר. צריך לזכור שהמעשים בוצעו לכאורה במשך למעלה משנה. ח' (הבן 'המורעב') הגיע למצב של סכנת חיים ממשית תחת עיניהם הפקוחות של עשרות רופאים ועשרות אחיות. אנחנו פועלים דבר ראשון לטובת הילדים, ולא רוצים להגיע לסיטואציה שבה אנחנו נכנסים בכוח להוציא אותם מהבית".

האישום: מנעה מזון חרף תחנוניו של בנה

כתב האישום גולל, עמוד אחר עמוד, מסכת של תיאורים מזעזעים שהאם כביכול ביצעה. כתב האישום קבע חד משמעית כי "עקב התנהגותה האמורה של הנאשמת נעצר תהליך גדילתו של ח', ובשלב מסוים אף חלה ירידה ממשית במשקלו עד שנשקפה סכנה לחייו".

הנושא המרכזי שהאם הואשמה בו הוא הרעבה. כתב האישום פירט כיצד נהגה האם, פעם אחר פעם, לעשות הכל כדי להכשיל את ניסיונות הזנת הילד. בין היתר נכתב כי "בכמה מועדים שאינם ידועים במדויק למאשימה, מנעה הנאשמת מח' מזון, חרף תחנוניו".

"במהלך ששת האשפוזים בהר הצופים", פורט עוד בכתב האישום, "נהגה הנאשמת לנתק את הצינור שהוביל נוזלים דרך וריד ידו של ח' ואף את הצינור שהוביל מזון ישירות לקיבתו. בחלק מאותם מקרים נספג המזון בשמיכותיו של ח'. במועדים אחרים נהגה הנאשמת להטמין את הצינור המנותק בין שמיכותיו של ח'".

האם הואשמה גם בשקרים לצוות הרפואי. שקרים שהסבו נזק עצום לבן. "בתקופה הרלוונטית נהגה הנאשמת למסור נתונים כוזבים, והכל תוך הונאת אנשי הצוות הרפואי, שקיבלו, עקב כך, שורה ארוכה של החלטות שגויות בעניין הטיפול בח'", נכתב. בכתב האישום צוין כי "בעקבות אותם דיווחים אושפז ח' בבתי חולים לתקופות ארוכות וקיבל טיפול רפואי מיותר, מכאיב ומסוכן".
 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק 

האם המרעיבה - סיקור מיוחד:

לחצו כאן לקריאת כתב האישום המלא

האם המרעיבה מדברת: עשו עליו את כל הניסויים בעולם

המשטרה והפרקליטות: האם תואשם גם בפגיעה וחבלה

בלעדי: כך נראה הילד "המורעב" לפני 4 חודשים

"רחמים על הילד, אל תתנו לה לחזור אליו"

בלעדי: דוח רפואי מעלה חשש שהילד הוכה

מיוחד: ביקור בבית בו שוהה האם המרעיבה

פשרה: האם תישלח למעצר בית 

הוארך ביומיים מעצרה של האם המרעיבה

מה זה בעצם תסמונת מינכהאוזן?