עיריית ת"א: לא נפנה את האוהלים

מחאת האוהלים בתל אביב לא קרובה לסיום. גורמים בעיריית תל אביב מבהירים היום כי לא יפנו את האוהלים שהוצבו בשדרות רוטשילד בעיר, והבהירו כי יאפשרו פעולות מחאה. "רואים בהפגנה המתקיימת בימים האחרונים מחאה דמוקרטית ולגיטימית", מסרו גורמים בעירייה

חיזוק משמעותי למחאת האוהלים בתל אביב: גורמים בעירייה מסרו היום, כי האוהלים שהוקמו בשדרות רוטשילד בעיר במחאה על מחירי הדיור לא יפונו בקרוב. עוד נמסר כי העירייה לא תמנע את פעולות המפגינים באזור.

בעיריית תל אביב הבהירו היום: "העירייה והעומד בראשה רואים בהפגנה המתקיימת בימים האחרונים מחאה דמוקרטית ולגיטימית בנושא חשוב. בשלב זה העירייה לא תמנע את פעולת המחאה ותאפשר פעילות שתיעשה תוך שמירת הסדר הציבורי ולא תפגע בתושבי האזור".

עם זאת, מבקשת העירייה מהמפגינים לשמור על הסדר הציבורי, וקוראת להם להימנע מחנייה על השדרה והמדרכות הסמוכות ולהימנע מהבערת אש ומנגלים. בנוסף מבקשים גורמים בעירייה לשמור על השקט על מנת שלא להפריע לתושבי האזור ולשמור על הניקיון למען רווחת המפגינים, תושבי העיר והבאים בשעריה.

8 נעצרו ושוחררו בתנאים מגבילים

אוהלי מחאת הדיור התמקמו בשדרות רוטשילד לפני כ-10 ימים, ואמש נערכה עצרת המונית בהשתתפות עשרות אלפי תומכים. המפגינים צעדו ברחובות לב העיר לעבר רחבת מוזיאון תל אביב ומחו על יוקר המחיה בכלל ועל מחירי הדיור בפרט.

לאחר סיום העצרת, סמוך לשעה 1:00 בלילה החלו חלק מהמפגינים לחסום את צומת קפלן - אבן גבירול והתעמתו עם השוטרים שניסו לפנותם. המפגינים צעקו לעבר השוטרים "אדוני השוטר, גם אתה שווה יותר", וגם "העם רוצה משכורת לשוטרים", וסירבו לפנות את הכביש. כמה מדיירי הבניינים הסמוכים השליכו בקבוקי מים לעבר השוטרים.

בתגובה הפעילה המשטרה עשרות אנשי יס"מ,  כולל פרשים רכובים על סוסים, שפינו בכוח את המפגינים. בהמשך עברו המפגינים לחסום את צומת דיזנגוף - קינג ג'ורג', וגם שם נמשכו העימותים. בסופו של דבר נעצרו 43 מהמפגינים ושתי צעירות פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, לאחר שנפגעו מסוסי הפרשים. במהלך העימותים אף השליכו המפגינים רימוני הלם ותאורה לעבר השוטרים, וכמה מהם ניסו להצית פח אשפה.

מרבית המפגינים שנעצרו כבר שוחררו במהלך הלילה בתנאים מגבילים. במהלך היום הובאו 8 מהעצורים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בת"א ששוחררו בתנאים מגבילים והורחקו ממאהל המחאה בשדרות רוטשילד.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק