קשיש נספה בשריפה בדירתו באשדוד

בדירה קטנה בקומה ה-3 בבניין מגורים באשדוד פרצה היום דליקה שגרמה למותו של קשיש כבן 80, שהיה מוגבל בתנועה ולכן לא הצליח להימלט מהעשן והחום הכבד. "הוא סבל משאיפת עשן ומכוויות רבות בכל חלקי גופו, לרופא שהגיע למקום לא נשאר אלא לקבוע את מותו", סיפר דובר מד"א זכי הלר

שריפה בבניין מגורים. ארכיון (חדשות 2)

טרגדיה באשדוד: קשיש כבן 80 נהרג בדליקה שפרצה היום בבניין מגוריו באשדוד. כבאים שהוזעקו למקום פרצו לדירה, חילצו את הקשיש במצב אנוש והעבירו אותו לצוות מד"א שהוזעק לזירה, אך רופא מד"א נאלץ לקבוע את מותו. במקביל, שריפה גדולה פרצה ביער בן שמן, שם פועלים כוחות הכיבוי במטרה להשיג שליטה על האש.

השריפה באשדוד פרצה בקומה השלישית והאחרונה של בניין ברחוב הראשונים בעיר. כוחות כיבוי שהוזעקו למקום סרקו את דירות הדיירים על מנת לאתר לכודים, ובסריקות שנערכו בקומה ה-3 נמצא בדירה קשיש מחוסר הכרה כשעל גופו כוויות מרובות במצב אנוש.

כוחות הכיבוי העבירו את הפצוע לכוח מד"א שהוזעק לזירה והחל לבצע בו פעולות החייאה אך ללא הועיל, ורופא מד"א קבע את מותו. "הקשיש סבל משאיפת עשן ומכוויות רבות בכל חלקי גופו, לרופא שהגיע למקום לא נשאר אלא לקבוע את מותו", אמר דובר מד"א זכי הלר.

"החובש הראשון שהגיע לכתובת דיווח על דירה עם עשן שהיא נעולה, הוא חיכה לצוות הכיבוי שיפרצו ואז הם גילו שיש מישהו שהוא במצב לא טוב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אברהם פורגס, חובש איחוד הצלה - דרום. "ניסינו לעשות כל מה שאפשר, אבל בסופו של דבר הוא לא שרד את הפגיעות שלו. האש עצמה לא נגעה בו, הוא נפגע מהעשן והחום הנוראי שגרמה השריפה. הוא אדם שלא יכול היה להתהלך ולכן לא היה יכול להימלט".

"בגלל שהחדר היה קטן הכבאים נאלצו ממש לפרוץ דרך האש ולחלץ את הקשיש. הם מצאו אותו כשהוא במצב אנוש ומחוסר הכרה והעבירו אותו לטיפול צוות מד"א. הכבאים השיגו שליטה על האש", הוסיף דובר כיבוי אש של מרחב לכיש, משה עמר.

שריפה גדולה ביער בן שמן

כוחות כיבוי אש השיגו שליטה בשריפה גדולה שפרצה ביער בן שמן, סמוך למודיעין. במקום פעלו כוחות הכיבוי של קק"ל, כיבוי האש וכוחות כיבוי מוטסים. יערני קק"ל מדווחים על תנאים קיצוניים של מזג אוויר רוחות חזקות וטמפרטורות גבוהות שהקשו על פעולות הכיבוי. בדליקה נשרפו כ-250 דונם של יער נטוע וחורש טבעי.

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק