חשש: הפסקות חשמל בשיא החמסין

שבוע של עומס חום קיצוני לפנינו, ובחברת החשמל חוששים כי כל כושר הייצור של חשמל לבתי האב בישראל ימוצה. בחברה מבקשים מהציבור שלא להשתמש במכשירים הצורכים כמות גדולה של חשמל בשעות הצהריים - אז הצריכה אמורה להגיע לשיאה, על מנת שיוכלו לעמוד בביקושים

הקיץ הגיע, ואיתו גם הפסקות החשמל? חברת החשמל מפרסמת הודעה לציבור, בה היא מבקשת שלא להשתמש במכשירים בעלי הספק חשמלי גבוה בשעות השיא (12:00-17:00), על מנת שתוכל לעמוד בביקושי החשמל הגדולים.

מכשירי החשמל שלא מומלץ להשתמש בהם בשעות השיא הם: מדיח כלים, מכונות כביסה, תנורי אפייה, דודים חשמליים ושואבי אבק. כמו כן, מבקשים בחברת החשמל לכוון את הטמפרטורה במזגן ל-25 מעלות - זאת לשם החיסכון בצריכת החשמל.

ממחר: גל חום קיצוני

היום תחל מגמת התחממות שתתחזק במהלך השבוע. החל ממחר, עומס החום יהיה כבד ביותר ויורגשו טמפרטורות קיצוניות ברחבי הארץ. רק ביום חמישי הבא תורגש הקלה בחום. הסיבה לעומס החום הכבד, שקע שרבי שמגיע מכיוון אפריקה, ומביא איתו קפיצה חדה במידות החום.

על פי התחזית, מחר בשעות הצהריים יעלו הטמפרטורות בארבע עד חמש מעלות מאשר אלה שיימדדו היום בשעות הצהריים. באזור החוף יהיו מחר 34-38 מעלות, בהרים 35-36, בבקעת הירדן, בערבה ובדרום הארץ יחצו הטמפרטורות את קו ה-40.

הטמפרטורות היום בצהריים:

קצרין וחיפה - 34 מעלות

ת"א וירושלים - 31 מעלות

באר שבע - 36 מעלות

אילת - 41 מעלות

רוצים לקבל את כל העדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק