כל הארץ אוהלים: סיכום השבוע בתמונות

זה היה שבוע עמוס למדי. שבוע שבו הרופאים והמתמחים יצאו לרחובות במחאה על ההסכם שהתגבש עם האוצר; שבוע שבו מחאת האוהלים יצאה משדרות רוטשילד לכל רחבי הארץ; שבוע שבו שריפת ענק סיכנה את "יד ושם"; שבוע שבו פול סיימון האגדי הופיע ברמת גן; ושבוע שבו נחתה המעבורת האחרונה מהחלל. התמונות שעשו את השבוע

מחאת האוהלים בשדרות רוטשילד, השבוע (AP)

כל הארץ אוהלים אוהלים

מחאת הדיור הולכת ומתרחבת. ממתחם קטן של עשרה אוהלים בשדרות רוטשילד, יצאה המחאה לכל רחבי הארץ - מבאר שבע ועד קריית שמונה הוקמו מאהלים בהם שוהים מאות צעירים המוחים נגד מחירי הדיור הגואים. והשיא, כך נראה, עוד לפנינו.

הרופאים יוצאים לרחובות

שביתת הרופאים חצתה השבוע את קו 100 הימים - ועדיין אין פיתרון באופק. הרופאים ובעיקר המתמחים, הזועמים על סירוב פקידי האוצר להיענות לדרישותיהם, יצאו השבוע לרחובות ואפילו חסמו כבישים. ואם גם זה לא מספיק, אז בעקבות צווי המניעה שהוציא בית הדין לעבודה, החליטו המתמחים לפתוח בשביתת רעב ולאשפז את עצמם במחלקות המיון.

שריפת ענק ביער ירושלים

צוותי כיבוי גדולים בליווי מטוסים הצליחו להשתלט על האש שפרצה ביער ירושלים סמוך להר הרצל ו"יד ושם", שפונה ביום ראשון השבוע ממבקריו. הרוח ששינתה מדי פעם כיוון סייעה להתפשטות האש. תושבי שכונות רבות בבירה קיבלו הוראה להישאר בבתיהם ולהגיף תריסים - אך למרבה המזל, הפעם השריפה לא הסתיימה באסון.

פול סיימון בהופעה בארץ הקודש

הזמר האגדי פול סיימון הופיע בפני קהל של 20,000 בני אדם באיצטדיון רמת גן. סיימון שר את מיטב הלהיטים הגדולים של קריירת הסולו שלו ושל הצמד 'סיימון וגרפונקל', ואפילו ביצע גירסת כיסוי לשיר של הביטלס. בסיום ההופעה אמר סיימון כי הוא מתפלל לשלום בין ישראל לשכנותיה, וסיים במילים "שלום, סלאם עליכום".

אנסטסיה ואינה כובשות את המים

השחייניות הישראליות אנסטסיה גלושקוב ואינה יופה קבעו השבוע את הקריטריון האולימפי למשחקים בלונדון בעוד כשנה, אחרי שסיימו במקום ה-14 במוקדמות התרגיל הטכני באליפות העולם בשחייה אמנותית בשנחאי. מדובר בהישג שיא עבור ענף השחייה האמנותית בישראל.

מעבורת האטלנטיס נחתה בפעם האחרונה

ביום חמישי נחתה המעבורת האמריקנית "אטלנטיס" במרכז החלל קנדי בפלורידה. אחר משימה בתחנת החלל הבינלאומית, סיימה השבוע המעבורת את משימתה ה-33 במספר - והאחרונה. בכך הסתיים דור המעבורות של סוכנות החלל האמריקנית, ונראה שיעברו עוד שנים רבות עד שאסטרונאוט אמריקני יצא שוב מחוץ לגבולות כדור הארץ.

נמר פרא תוקף בהודו

אימה אמיתית התרחשה השבוע בחבל מערב בנגל בהודו. נמר פרא נכנס לכפר קטן ועני בשם פראקשנגאר, ותקף את כל מה שנקרה בדרכו. לפחות חמישה בני אדם נפצעו במתקפה, עד שהצליחו פקחי היערות להמית את הנמר הזועם.

סין: ים של אצות

אזור בגודל עצום של מגרש כדורגל התמלא באצות באחד החופים של עיר הנמל צ'ינגדאו בסין. הצבע הירוק לא הרתיע את מאות פוקדי החוף שהפכו את "מרבד האצות" לחוויה כשחלקם ניסו לשחות דרכו ואחרים הביאו אבובים ורבצו להנאתם.

ראש הנחש

המוני תיירים פוקדים בשבועות האחרונים את גן החיות "סקזה" בעיר ילטה שבאוקראינה, כדי לצפות בחיה יוצאת דופן המוחזקת בו - נחש מסוג מלך קליפורניה, בעל שני ראשים. הנחש המיוחד מוחזק בתנאים שונים משאר הזוחלים. "על ראש אחד להיות מבודד בעזרת מרית מיוחדת, כדי שהראש השני לא יפריע בבליעת מזון", מסביר המטפל האחראי על הנחשים בגן החיות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק