אחרי 4 שנים: האם נמצאה גופתה של הנעדרת דנה רישפי?

תפנית בפרשת היעלמות הישראלית דנה רישפי במקסיקו בשנת 2007. חסר בית מקומי שנעצר על עבירות אלימות סיפר כי הוא היה עד לרצח הצעירה הישראלית לפני 4 שנים בקנקון. עדותו הובילה את השוטרים למציאת שרידי גופה באתר בו התבצע הרצח, וכעת נערכות בדיקות ה-DNA שיאמתו אם אכן מדובר בגופתה של הישראלית שנעלמה לפני 4 שנים

דנה רישפי (חדשות 2)

קצה חוט בפרשת הצעירה הישראלית דנה רישפי, שנעדרת במקסיקו יותר מארבע שנים: עדות של חסר בית מקומי, שסיפר לשוטרים שהיה עד לרצח של הצעירה שטיילה בקנקון, חשפה גופה שעשויה להיות גופתה של הנעדרת.

בחודש מרץ 2007 נסעה דנה, שהייתה אז בת 24, לטיול קצר במקסיקו. הטיול תוכנן להימשך עשרה ימים בלבד ולאחר מכן דנה הייתה אמורה לשוב לארץ להתחיל את לימודיה האקדמיים. אלא שמאז נעלמו עקבותיה.

הוריה פתחו בחקירה מקיפה במטרה לאתר את בתם. במהלך החקירה, עלתה הסברה כי רישפי נרצחה על ידי כנופיה הסוחרת באיברים, לאחר שהיא סוממה במהלך מסיבה שנערכה על חוף הים בקנקון.

בנוסף, על פי עדות אחרת, עלה חשד כי רישפי נחטפה והוחזקה במשך מספר ימים כשהיא מסוממת, אך לבסוף הצליחה לברוח מהמקום ולמצוא מחסה בבית של זוג מקומי. גבר זר שהגיע לבית שבו התארחה אמר שהוא הארוס שלה, ועל אף התנגדותה, המשטרה המקומית שהוזעקה למקום הורתה לה ללכת איתו, ומאז היא נעלמה.

"ראיתי איך רוצחים את הנערה הישראלית"

בימים האחרונים עצרה המשטרה המקומית אדם חסר בית בגין עבירות אלימות, ולמרבה הפתעתם, הוא סיפר כי היה עד לרצח של הישראלית בשנת 2007. הוא ציין בעדותו שראה גבר שניסה לסמם את רישפי וכשהתנגדה, רצח אותה וקבר את הגופה שלה בשטח פתוח במדינת קינטנה רו. "ראיתי איך רוצחים את הנערה הישראלית ואני יכול להראות לכם איפה קבורה הגופה שלה", אמר.

חוקרי המשטרה יצאו לשטח שעליו דיבר מחוסר הבית, ומצאו במקום מספר שרידים של גופות. השרידים נשלחו למעבדה לביצוע בדיקות DNA, שיאמתו אם אכן אחת הגופות היא גופתה של דנה. הוריה של רישפי סירבו להגיב לדיווחים על ההתפתחויות, עד שיגיעו תוצאות הבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת