מחאת הדיור: לפידים בתל אביב, אש בבאר שבע

המאהלים שצצו במהלך השבוע החולף במחאה על יוקר הדיור ככל הנראה לא יעלמו מהנוף בקרוב. בתל אביב צעדו הערב מפגינים לעבר פרויקט היוקרה של "גינדי", בעוד שבבאר-שבע נחסמו לתנועה שדרות רגר - באמצעות צמיג בוער שהניחו משתתפי המחאה. המפגינים זועמים: "צריך לעורר את הממשלה"

שבוע למחאת האוהלים נגד יוקר הדיור - והתמיכה הציבורית רק הולכת וגוברת. מאות מיושבי המאהל שהוקם בשדרות רוטשילד שבתל אביב ערכו הערב צעדת לפידים לעבר מתחם פרויקט מגדלי היוקרה של "גינדי". חלק מהם נבלמו על ידי שוטרים במהלך המסלול, אך כעבור זמן קצר הותר להם להמשיך בדרכם.

יו"ר התאחדות הסטודנטים, איציק שמולי, השתתף במצעד הלפידים והצהיר כי הוא "נחוש להוביל את המאבק להישגים משמעותיים, וקורא לכולם לחבק את ערי הסטודנטים שקמו". שמולי קרא לכל תומכי המחאה "להגיע לאירוע המרכזי במוצאי שבת בשדרות רוטשילד".

במקביל, סערה הערב גם באר שבע: מפגינים חסמו שם את התנועה בשדרות רגר באמצעות צמיגים בוערים, עד לבוא כוח משטרה למקום שפתח את הכביש לתנועה ופינה את משתתפי המחאה מהמקום.

מוקדים חדשים שנוספו על מפת מחאת יוקר הדיור הן הערים הרצליה, רעננה ונתיבות. בירושלים יצאו בשעות אחר הצהריים מפגינים ששהו במאהל שהוקם בכיכר צה"ל וחסמו כביש במקום. הם מתכוונים לערוך ביום ראשון צעדת מחאה המונית מהמאהל ועד למשכן הכנסת.

המפגינים יצאו לרחוב שלמה המלך הסמוך, הציבו ספה, שולחן ורהיטים נוספים במרכז הכביש - והתיישבו כאילו היה זה ביתם, תוך שהם קוראים בקצב: "הדיור ופרנסה - מהפכה".

"לא נפסיק את המחאה עד שנתניהו יבין שכיכר צה"ל היא כיכר תחריר שלנו", אמר רועי, אחד המפגינים, לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו נלחמים על דיור בר השגה, שביבי יפסיק עם הספינים וייתן לנו פתרונות", אמר מפגין אחר בשם יאיר, וחברתו הוסיפה: "המאבק הזה הוא מאבק של כולנו".

נתניהו: "מחבק את המוחים"

לשכתו של נתניהו הוציאה אחר הצהריים הודעה לתקשורת, בה נאמר כי ראש הממשלה מחבק את המוחים ופועל לטפל בבעיה מאז היבחרו. "אין מישהו שפועל יותר ממני בעניין, החל מהרפורמות וביטול ההגבלה על הבנייה במרכז הארץ, דרך חוק הוד"לים וחוק ממ"י, כולל תמריצים למגורים בפריפריה והסבת דירות משרדים למגורים", אמר נתניהו.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי ינקוט צעדים להגדלת ההיצע על מנת לאפשר נגישות לדיור בר השגה, להשכרה ולקנייה למשפחות נזקקות, יוצאי צבא, סטודנטים וזוגות צעירים. "הדיונים מתקדמים וההחלטות תתקבלנה בזמן הקרוב", דברי נתניהו, "בעבר הצלתי את הכלכלה בישראל ועכשיו אפעל לטיפול בבעיות הדיור, מחירי החלב ויתר הבעיות במשק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת