מחאת הדיור בירושלים: המפגינים הוציאו סלון לרחוב וחסמו את הכביש

עשרות צעירים ממאהל המחאה נגד מחירי הדירות יצאו אחר הצהריים לרחוב - כשבידיהם רהיטים. הם הציבו את הסלון באמצע הכביש, חסמו את התנועה, וקראו: "שביבי יפסיק עם הספינים וייתן לנו פתרונות". במקביל, לשכת נתניהו הוציאה הודעה: "רה"מ מחבק את המוחים, אין מי שפועל בעניין יותר ממנו"

מחאת האוהלים יוצאת לרחוב: עשרות צעירים המוחים על מחירי הדיור יצאו אחר הצהריים מהמאהל בכיכר צה"ל, שם הם נמצאים בימים האחרונים כחלק מהמחאה הארצית - ויצאו לחסום את הכביש. ביום ראשון, מבטיחים המפגינים, תיערך צעדת מחאה המונית מהמאהל ועד לכנסת.

המפגינים יצאו לרחוב שלמה המלך הסמוך, הציבו ספה, שולחן ורהיטים נוספים במרכז הכביש - והתיישבו כאילו היה זה ביתם, תוך שהם קוראים בקצב: "הדיור ופרנסה - מהפכה".

"לא נפסיק את המחאה עד שנתניהו יבין שכיכר צה"ל היא כיכר תחריר שלנו", אמר רועי, אחד המפגינים, לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו נלחמים על דיור בר השגה, שביבי יפסיק עם הספינים וייתן לנו פתרונות", אמר מפגין אחר בשם יאיר, וחברתו הוסיפה: "המאבק הזה הוא מאבק של כולנו".

במקביל, אישר ראש העירייה ניר ברקת בתום פגישה עם הצעירים המובילים את המחאה להישאר במאהל שהוקם בכיכר צה"ל, זאת למרות קולות שדרשו לפנותם. ברקת אמר למנהיגי המאבק כי עיריית ירושלים תומכת במאבק לדיור בר השגה לצעירים ועירית ירושלים מובילה כבר שנתיים יוזמות חדשות בתחום.

"אני קורא לממשלה להקשיב לצעירים ולאשר יוזמות של עיריית ירושלים לדיור לצעירים, בהם חיוב כל קבלן הבונה פרויקט בירושלים להקצות 20% מיחידות הדיור לצעירים", אמר ברקת, "וכן להוסיף קריטריון של זוגות צעירים משכילים ועובדים בזכאות לדירות של משר השיכון (דיור למשתכן) ולהתאימן לכלל המגזרים". ראש העיר סיכם עם מובילי המחאה על שיתופי פעולה לקידום המאבק והציע למארגנים סיוע מקצועי ולוגיסטי במאבקם, ונקבעה פגישת עבודה נוספת בשבוע הבא.

נתניהו: "מחבק את המוחים"

לשכתו של נתניהו הוציאה אחר הצהריים הודעה לתקשורת, בה נאמר כי ראש הממשלה מחבק את המוחים ופועל לטפל בבעיה מאז היבחרו. "אין מישהו שפועל יותר ממני בעניין, החל מהרפורמות וביטול ההגבלה על הבנייה במרכז הארץ, דרך חוק הוד"לים וחוק ממ"י, כולל תמריצים למגורים בפריפריה והסבת דירות משרדים למגורים", אמר נתניהו.

עוד הוסיף ראש הממשלה כי ינקוט צעדים להגדלת ההיצע על מנת לאפשר נגישות לדיור בר השגה, להשכרה ולקנייה למשפחות נזקקות, יוצאי צבא, סטודנטים וזוגות צעירים. "הדיונים מתקדמים וההחלטות תתקבלנה בזמן הקרוב", דברי נתניהו, "בעבר הצלתי את הכלכלה בישראל ועכשיו אפעל לטיפול בבעיות הדיור, מחירי החלב ויתר הבעיות במשק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת