נעים להכיר: האופניים שאי אפשר לגנוב

כמדי שנה מציגים בוגרי מכללת שנקר את "מוצרי העתיד": מאופניים מאובטחים במיוחד, דרך בישול לעיוורים ועד לאפליקציה שתעזור לכם למצוא דירה

מי יכול לגעת בנו? (רונן ספקטור, שנקר)

 

במכללת שנקר ברמת גן נערכת בימים אלה תערוכה של כ-200 בוגרי המחלקה לעיצוב.

הסטודנטים לעיצוב אופנה, עיצוב טקסטיל, עיצוב פנים, מבנה וסביבה, עיצוב תכשיטים, עיצוב תעשייתי ותקשורת חזותית, מציגים את עבודות הגמר עליהן עמלו ומספקים הצצה מעניינת ל"מוצרי העתיד".

רונן ספקטור ניסה לספק פתרון לבעיה שמטרידה לא מעט מתושבי תל אביב והסביבה: אבטחת אופניים עירוניים. "האופניים בעלי מנגנון אשר מאפשר מצד אחד רכיבה יציבה בעיר ומצד שני מאפשר שימוש בחלק משלדת האופניים כמנגנון נעילה", הוא מסביר.

"יצרתי מנגנון שבנוי מחוליות שמקובעות אחת בתוך השנייה ובאמצעות כבל מתוח שעובר דרכן, יוצרות חוזק מבני לאופניים. ישנו ציר מרכזי הממוקם באזור הפדלים ובעת שחרור המתח בחוליות, המבנה מאבד את היציבות", מוסיף ספקטור ומדגיש: "שימוש במנגנון זה לאבטחת האופניים אינו דורש נשיאת אמצעי אבטחה נוספים".

בנוסף אפשר למצוא בתערוכה קסדה מיוחדת לעיר המסננת זיהום, אופנוע ספורט חשמלי, סיר בישול ללקויי ראייה ואפילו אפליקציה המסייעת לנהל את תהליך חיפוש הדירה.

"עבודות הבוגרים של המחלקה לעיצוב תעשייתי משקפות השנה את השינויים שעוברים על התחום ואת ניסיונם של הסטודנטים למצוא את מקומם בתוכו", מציין ראש המחלקה אלכס פדואה. "ריבוי הגישות בעבודות הבוגרים חושף מגוון של עמדות ביחס לתרבות הצריכה, שאלות של קיימות ותקפותו של הביטוי האישי והידני בתוך תחום שהאופק שלו הוא ייצור המוני - מאופנוע חשמלי דרך ערכה מוצנחת לאזורי אסון ועד לכלים מביו-פלסטיק בעבודת יד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק