תל אביב: פעילים עצרו בנייה וחסמו צומת

כחלק מפעולות המחאה על מחירי שכר הדירה, הגיעו היום פעילים במאבק לאתר בנייה ברחוב דיזינגוף, עצרו את העבודות בו ותלו שלטי מחאה על הבניין. במקביל, פעילי "השמאל הלאומי" חסמו צומת מרכזי בתל אביב בכך שהקימו אוהלים במרכז הכביש. "ביממה הקרובה צפויות פעולות נוספות", סיפרו הפעילים

הצעירים ממשיכים לבצע פעולות יזומות כחלק ממחאת הדיור: לאחר שהודיעו על החרפת המאבק לפני יומיים וחסימת צמתי תנועה מרכזיים בקריית שמונה וצעדת מחאה בירושלים, פלשו הבוקר סטודנטים מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב ושנקר לאתר בנייה בפינת הרחובות דיזנגוף ופרישמן והפסיקו את העבודות במקום. בתוך כך, כ-20 בני אדם משתתפים כעת בהפגנה ברחוב שלומציון בירושלים, מול דיון בוועדה של משרד הפנים - בטענה שהיא לא נותנת מענה לדיור בר השגה.

הסטודנטים מוחים נגד המחסור בבנייה לצעירים בתל אביב וברחבי הארץ. בעקבות ההפרעה לעבודות באתר הבנייה הוזמנה למקום המשטרה ונוצר עימות בין השוטרים לסטודנטים. "הגענו לאתר הבנייה בסביבות שש בבוקר", מספרת הגר ישראלי, סטודנטית מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב שנמצאת באתר הבנייה, "אנחנו 16 חבר'ה, ואנחנו עדיין כאן באתר. העובדים הפסיקו את העבודות והמשטרה כבר הגיע כמה פעמים לדבר איתנו".

עוד סיפרה ישראלי כי פעילי המחאה טיפסו לקומות הגבוהות של הבניין שנמצא בבנייה ותלו שלטים עליהם כתוב: "דירה לעשירים" ו"סטודנטים מובילים שינוי". "חשוב לי להדגיש כי אנחנו לא מוחים כאן נגד בנייה המיועדת לעשירים אלא על חוסר הבנייה לזוגות צעירים ומחוסרי דיור בתל אביב וכל הארץ", אומרת ישראלי, "צריך שיהיה איזון", לדבריה.

אוהלי מחאה באמצע הצומת

במקביל לפעולה זו, הגיעו כעשרה פעילים של תנועת "השמאל הלאומי" לצומת הרחובות קפלן ודרך פתח תקווה בתל אביב, צומת הקריה הסמוכה למגדלי עזריאלי, והקימו אוהלים על הכביש. הפעילים חסמו את הצומת וקראו לנהגים להצטרף למחאה.

התנועה החלה בימים האחרונים לקחת חלק פעיל במאבק על מחירי הדיור ולארגן פעולות מחאה, כגון השתלטות על בניין נטוש בשדרות רוטשילד. אחד הפעילים אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "צפויות פעולות נוספות ביממה הקרובה". במקביל, התנועה מארגנת עצרת מחאה המונית מול כיכר הבימה במוצאי שבת הקרובים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק