הנשיא פרס: להגיע לפתרון השביתה - למען החולים

"אינני מעוניין להטיף מוסר לאף אחד מהצדדים אך אני פונה לעוסקים בדבר", כך אמר היום נשיא המדינה שמעון פרס, בפנייה פומבית לאוצר ולרופאים במטרה לסייע בפתרון המשבר הממושך. "המצב שנוצר פוגע בראש ובראשונה בחולים וזהו מצב בלתי נסבל", הוסיף

ראש הממשלה לא מתערב, הנשיא כן? נשיא המדינה שמעון פרס התייחס היום לשביתת הרופאים הממושכת ואמר: "על הצדדים לשבת על המדוכה ולהגיע לפתרון למען החולים ועתיד הרפואה".

במהלך טקס עובדים מצטיינים אמר פרס, "המצב שנוצר פוגע בראש ובראשונה בחולים וזהו מצב בלתי נסבל. אינני מעוניין להטיף מוסר לאף אחד מהצדדים אך אני פונה לעוסקים בדבר. אני מציע לצדדים לשבת על המדוכה ולהגיע לפתרון למען החולים ועתיד הרפואה".

הבוקר: המתמחים שוב נטשו את המחלקות 

אחרי פיצוץ המשא ומתן הלילה, נטשו הבוקר מאות רופאים ומתמחים את המחלקות בבתי החולים "איכילוב" בת"א, "מאיר" בכפר סבא, "אסף הרופא" ברחובות ו"רמב"ם" בחיפה - ויצאו להפגין ברחוב.

בתל אביב ירדו הרופאים והמתמחים לרחוב וייצמן, שם הם ערכו צעדה וחסמו לסירוגין את התנועה, בדרכם לבניין ההסתדרות הרפואית ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גן. עם הגעתם למשרדי ההסתדרות, מנעה המשטרה את כניסתם של המפגינים לבניין, אולם הם עדיין מפגינים בכניסה לבניין ומדי פעם חוסמים את הכביש.

גם בבית החולים "רמב"ם" בחיפה הגיעה היום המחאה לשיאה, כאשר עשרות רופאים, בהם רופאים בכירים ומתמחים, עזבו את בית החולים במחאה וצעדו לכיוון צומת דולפין שבבת גלים. נהגי האזור והעוברים והשבים צפרו וקראו לעבר המוחים לאות תמיכה.

מההסתדרות הרפואית נמסר בתגובה כי "לצערנו הרב, המו"מ עם האוצר שהתנהל בשבועות האחרונים בחסות בית הדין הארצי לעבודה התפוצץ לאחר דיון לילי ממושך. אנו מחכים כעת להכרעת בית הדין הצפויה להתקבל במהלך היום. חלפו 126 ימים מאז ההכרזה על סכסוך העבודה. מאבקנו נמצא בעיצומו. קיים כעס רב בקרב רופאים הנאבקים יום יום על בריאות  החולים וכעת התגייסו להצלת מערכת הבריאות הציבורית. רק שינוי משמעותי במערכת הבריאות יאפשר להחזיר חיי הרופאים למסלולם".

אמש פורסם במהדורה המרכזית של חדשות 2 לראשונה כי המתמחים החליטו, בנפרד מהרופאים, להכריז מרד - והם מתכוונים, לפי שעה, להמשיך בעיצומים באופן עצמאי גם אם הרופאים ישובו לעבודתם כסדרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק