מיכלי סולר וגז התפוצצו בשריפה בירושלים

בסיור שערכו שירותי הכבאות באזור השריפה שהשתוללה השבוע בהרי ירושלים, התגלו מיכלי חמצן, גז בישול וסולר. חלקם אף התפוצצו באש העזה, אך למרבה המזל איש אינו נפגע. "כל האלמנטים הללו שימשו כחומר מאיץ להתלהטות האש", אמרו בשירותי הכבאות

המיכלים השרופים

זה יכול היה להסתיים הרבה יותר גרוע: בדליקה שכילתה כ-150 דונם סביב ירושלים השבוע נמצאו גם חומרים מסוכנים, ביניהם סולר, חמצן גזי וגז פחמימני מעובה - גז בישול.

בסיור שערכו שירותי הכבאות אתמול במקום השריפה, סמוך ל"חוות היער", התגלו 20 מיכלים של גז בישול בגדלים שונים, מיכלים של חמצן גזי ולא הרחק משם נמצא מיכל סולר בנפח של כ-200 ליטר.

בזמן השריפה דיווחו הכבאים כי שמעו מספר פיצוצים ואכן בסיור שנערך אתמול נמצא מיכלי חמצן וגז בישול מבוקעים. איש לא נפגע מהתפוצצות המיכלים. במקום לא נמצאו עדויות לכלור וחומצות, אך משירותי הכבאות נמסר שלחלק ממיכלי הגז לא היו ברזים, בניגוד לתקן.

להב אסף אברס, דובר שירותי כבאות והצלה ירושלים, מסר כי "מיותר לציין את הסכנה שעמדה בפני הכבאים, אבל כל האלמנטים הללו שימשו כחומר מאיץ להתלהטות האש ועלייה מהירה של טמפרטורת הבעירה. פיצוץ שכזה יכול להוביל לדילוג האש מנקודה לנקודה מרוחקת".

חשד: השריפה פרצה בגלל רשלנות 

השריפה בהרי ירושלים התחדשה אתמול סמוך לשכונת הר נוף. ארבעה צוותי כיבוי הוזעקו למקום, והצליחו להשיג שליטה על הלהבות בתוך זמן קצר. איש לא נפגע.

שלשום, כמעט באותה השעה, פרצה שריפה בחמישה מוקדים: מסוף הדלק פי גלילות, למרגלות שכונת יפה נוף, סמוך למוזיאון יד ושם, חירבת בתיר ובר גיורא. מוזיאון יד ושם אף פונה ממבקריו, לראשונה אי פעם.

חקירת השריפה העלתה כי היא פרצה ככל הנראה בשל רשלנות ולא כתוצאה מהצתה מכוונת. תושב בית זית, אדם כבן 50, עוכב אתמול לחקירה בחשד כי השריפה פרצה לאחר שהבעיר אשפה בחצר ביתו.

בחקירה שהחלה בשיתוף כיבוי אש במעבדת דלקות במטה הארצי, נמצאו סימנים וממצאים כי השריפה פרצה סמוך לביתו ובעקבות הרוח החזקה השתוללה האש ודילגה ממקום למקום.  

הכבאים לרה"מ: "עדיין חסר לנו ציוד"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק