צפו: רבבות בברכת הכהנים בכותל המערבי

כמדי שנה, ביום השני של חול המועד, עשו עשרות אלפים את דרכם לרחבת הכותל המערבי כדי לקחת חלק בברכה שנערכת רק פעמיים בשנה - ברכת הכהנים. "יש בכך זכר למקדש יותר מזכר לחורבן", אמר בהתרגשות רב הכותל, שניהל את התפילה ההמונית

יותר מ-70 אלף מאמינים מישראל ומהעולם כולו נאספו הבוקר (שני) ברחבת הכותל המערבי בירושלים לברכת הכהנים המסורתית, ברכה שניתנת פעמיים בשנה - פעם אחת בפסח ופעם נוספת בסוכות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מול הרבבות שהגיעו לרחבת הכותל ולרחובות הסמוכים עמדו מאות כהנים, מצאצאי שבט לוי, כשפניהם מכוסים בטליתות והם נושאים את
"הברכה המשולשת", שנוסחה נכתב בתורה: "יברכך ה' וישמרך, יאר ה' פניו אליך ויחונך, יישא ה' פניו אליך וישם לך שלום".

יותר משבעים אלף מאמינים (רויטרס)


זו ברכה שנאמרת בכל בוקר בכל ימות השנה ובכל מניין תפילה שבו משתתף כהן אחד או יותר, אבל בימי חול המועד המאמינים נהנים מההזדמנות להתברך על ידי הכהנים במעמד החגיגי והמיוחד.

על פי המסורת, במהלך חג הפסח עורכים את ברכת הכהנים ביום השני של חול המועד. את התפילה היום הנהיג רב הכותל שמואל רבינוביץ' ולצידו הרבנים הראשיים יצחק יוסף ודוד לאו. בסיום האירוע הם ברכו את הקהל במעמד המכונה "הקבלת פני רבו". הברכה ההמונית בכותל נערכת כבר למעלה מ-40 שנה - כאמור, פעמיים בשנה.

(יחידה אווירית)

לקראת האירוע תגברה משטרת ירושלים את פעילותה סביב העיר העתיקה ובצירי תנועת המתפללים לכותל המערבי. לדברי רב הכותל, "העלייה לרגל היא עדות מרשימה לזיקתו של עם ישראל אל שריד בית מקדשנו, כשהמוני העם באים להתרפק על אבני המקום".