בן 7 יעיד בבית המשפט על גלגולו הקודם

משפחה דרוזית מהכפר ראמה משוכנעת כי נשמת בנה, שנהרג בנסיבות שנויות במחלוקת, התגלגלה לגופו של ילד בן 7, שיכול לשפוך אור על נסיבות מותו של הבן. עיתון "ידיעות אחרונות" מפרסם הבוקר כי המשפחה מבקשת מבית המשפט לאפשר לילד להעיד, כדי לתת לבנם המנוח מעמד של חלל צה"ל

ילד יעיד על גלגולו הקודם. אילוטרציה (shutterstock)

משפחתו של תושב הכפר הדרוזי ראמה, שבנם נהרג במהלך שירות מילואים בנסיבות שנויות במחלוקת, הגישו עתירה יוצאת דופן לבית המשפט. המשפחה, המאמינה בגלגול נשמות, משוכנעת שביום בו נהרג, לפני 7 שנים, נשמתו התגלגלה לגופו של תינוק עוספיה. טובה צימוקי וליאור אל-חי מ"ידיעות אחרונות" מפרסמים הבוקר כי המשפחה מבקשת מבית המשפט שיתיר ל"בנם" להעיד בבית המשפט על נסיבות מותו.

ב-24 באוגוסט 2004, הגיע מרואן קאסם אל שערו של בסיס צה"ל בצומת עמיעד שבצפון, כשהוא לבוש במדי המילואים. מאותו רגע, ישנן גרסאות סותרות לגבי נסיבות האירוע. משפחתו של קאסם טוענת כי הוא בסך הכל הגיע למקום על מנת לפגוש את מפקדו לשעבר, השומרים לא נתנו לו להיכנס, התפתחה תגרה והוא נורה. עם זאת, החיילים במקום דיווחו כי קאסם היה חמוש בגרזן וכי היה ברור להם שהוא מחבל, לכן נורה ונהרג. באותה השעה נולד ע' בן ה-7 בעוספיה.

משפחתו של ע' מספרת כי מגיל שנתיים הוא החל לספר פרטים שונים על חייו הקודמים. לדבריהם, כבר מהיום שהחל לדבר ביקש שיקראו לו מרואן. כשהגיע לטיול באזור כפר ראמה, אמר הילד ששם נמצא ביתו. קרובת משפחה של שכניו של הילד ששמעה על התקריות המוזרות, ובמקרה גם הכירה את שאדיה קאסם, אמו של מרואן, הצליחה להפגיש בין האם ל"בנה".

המשפחות מספרות כי כבר מהרגע הראשון זיהה הילד את בני משפחת קאסם וידע פרטים רבים על בני המשפחה. מאז, נשארו המשפחות בקשרים טובים ומשפחת קאסם מקבלת את ע' כבנה לכל דבר. כשנשאל על הלילה בו נהרג מרואן, מספר ע' כי הוא זוכר פרטים מעטים, לפיהם התפתח עימות מילולי בינו לבין החיילים שבסופו של דבר תקפו אותו וירו בו תוך כדי שהם קוראים לעברו "מחבל".

המשפחה הגישה עתירה לבית המשפט, משום שהיא מבקשת לתת לבנה מעמד של חלל צה"ל ולקבל מעמד של משפחה שכולה. בית המשפט ייאלץ כעת להכריע אם לקבל את העתירה הלא שגרתית ולמעשה, לתת תוקף משפטי לאמונה בגלגול נשמות. במקרה הלא סביר בו תתקבל העתירה, יעלה ע' בן ה-7 על דוכן העדים, וייספר את שקרה באותו לילה.