הכבאים לרה"מ: "עדיין חסר לנו ציוד"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם ראשי מערך הכבאות והודה להם על הפעולה המוצלחת בהשתלטות על האש אתמול ביער ירושלים. "עמדתם באתגר, ואני רוצה להודות לכולכם. נמנע פה אסון", אמר ראש הממשלה. יו"ר ארגון הכבאות יואב גדסי הדגיש מנגד כי "הבעיות בשירותי הכבאות עדיין קיימות"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב בכנסת עם ראשי מערך כיבוי האש ועם אנשי טייסת "אלעד", טייסת הכיבוי החדשה של חיל האוויר, שהשתתפה אמש בכיבוי המוצלח של השריפה ביערות ירושלים.

נתניהו אמר באירוע כי "רציתי לברך את כל מערך הכיבוי וגם את מוזיאון 'יד ושם' על הפעולה המוצלחת בכיבוי האש. הייתי רוצה לשמוע מה קרה ולחשוב איזה מסקנות אנחנו יכולים להסיק מהמקרה הזה, שבניגוד למקרים קודמים נגמר טוב".

נציב הכבאות הראשי שחר איילון אמר כי "אנחנו מייצגים את כולם, גם את מי שלא נמצא כאן. הייתה שריפה עם רוח סבירה. היא הייתה במקום מאוד מיוחד, אזור מגורים צפוף, אזור של 'יד ושם'. בלי הסיוע האווירי זה לא היה מצליח". רמי, מפקד טייסת הכיבוי, אמר כי כוחותיו היו בשטח תוך פחות משעה והם שפכו מעל 60 קוב מים ב-21 גיחות מעל האזור.

"אנחנו עדיין חסרים בציוד ובכוח אדם"

יו"ר איגוד הכבאים, יואב גדסי, הזכיר כי למרות הפעולה המוצלחת אתמול, הבעיות בשירות הכבאות עדיין קיימות. "מאז השריפה בכרמל אנחנו מרגישים שאנחנו שולטים יותר טוב בשטח", אמר גדסי. "עם זאת, מעט פריחה לא מבשרת על בוא האביב, ועדיין אנחנו חסרים בציוד ובכוח אדם. אנחנו מקווים שבתקופה הקרובה התקנים שהובטחו לנו יגיעו". נתניהו השיב לו כי "תמיד חסרים תקציבים, ותמיד מוצאים אותם".

"יש לנו עוד הרבה מה לעשות על מנת להשלים ציוד, לפתוח קורסים ולגייס כבאים", השיב לדברים נציב הכבאות איילון, "יש לנו עוד המון עבודה, ואני מקווה שנהיה ערוכים. בכרמל הייתה בעיית מים, היו רוחות מזרחיות, זה היה קיץ בעייתי, בלי מים, הייתה שם שריפת צמרות".

ראש הממשלה סיכם את האירוע ואמר כי "עמדתם באתגר, ואני רוצה להודות לכולכם. נמנע פה אסון, האש כובתה מהר מאוד ותוך שיתוף פעולה מלא. אנחנו בונים כרגע יכולות נוספות ומרחיבים אותן. היעד הראשון הוא שמירה על חיי אדם, היעד השני הוא הצלת מורשת ישראל. אתם עומדים בקו האש, עומדים בחום ואני רוצה להודות לכם בחום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק