תחקיר: מי מרוויח מדוחות החנייה שלכם?

הקנסות שניתנים למי שחנה את רכבו שלא כדין אמורים להגיע לקופת הרשות המקומית, כדי שזו תשתמש באותם הכספים כדי לשפר בעקיפין את איכות חייכם ושל הציבור כולו. אבל תמונת המצב שונה: בחלק לא מבוטל מהערים אחראיות לאכיפת הנושא חברות פרטיות, שמשלשלות לכיסן חלק לא מבוטל מהסכום

לחנות שלא כחוק זו עבירה, וכשמקבלים דוח בגינה - זה לא נעים. אבל כמה באמת מתוך כספי הקנס יחזרו בסופו של דבר אליכם – אם בתשתיות, בחינוך או בגנים ציבוריים? התשובה, תופתעו לשמוע, לא הרבה.

דוגמה לכך היא עיריית חדרה, שם נעזרים כמו בחלק ניכר מהעיריות בארץ, בשירותיה של חברה פרטית. אותה החברה גם גובה את הקנסות ואת העמלות שלא שולמו. בחדרה משלמים על כך 44% מההכנסות - כלומר כמעט חצי מהקנס לא חוזר לעיר, אלא לכיס החברה.

גם כפר סבא נעזרת בחברה פרטית שמנהלת עבורה את כל הקשור לחנייה. היא משלמת 40% מסך ההכנסות. עד לא מזמן, שילמה עיריית אילת 51% לחברה פרטית. לא מזמן הם עשו עסקה חדשה – של 18%.

עכשיו עיריית אשדוד, עירייה נדיבה למדי, משלמת לחברה 48.5%. באר שבע, עפולה ונתניה מעסיקות חברות ניהול לחנייה שבשטחיהן. זו רק רשימה חלקית.

בכתבה השנייה בסדרה שתשודר מחר במהדורה המרכזית ב-20:00: החניונים הפרטיים במקומות אליהם אנו חייבים ללכת, במשרדי ממשלה, הבתי החולים וגם בנמל התעופה בן גוריון - שם משלמים תעריף יקר בקומה הראשונה לעומת הקומה השנייה, מבלי ליידע את הנוסעים כי קיימת אופציה זולה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת