להיות חתן וכלה - בפעם השביעית

מי שמחליט להתחתן - בדרך כלל מאמין שהחתונה הראשונה שלו תהיה גם האחרונה, ושהאהבה תמשך לנצח. אבל בפועל, אלפי זוגות מפרקים את החבילה ומתגרשים מדי שנה. חלקם מנסים שוב, אחרים מוותרים, אבל לי אברמוביץ' פגשה אנשים שממשיכים להאמין במוסד הנישואין, ולא היססו להכנס מתחת לחופה גם בפעם השניה, השלישית... והשביעית

אורלי ומוטי צועדים אל החופה. עוד מעט תישבר הכוס, וטקס הנישואין יושלם. הזוג הטרי והמאוהב יחיה באושר ובעושר -  לפחות עד עצם היום הזה. הסיבה: מוטי ואורלי כבר מכירים את הריטואל הזה מצויין, וכך גם ההורים שלהם.

"הגענו לחגוג את החתונה השלישית של מוטי, וגם בחתונות הקודמות שמחנו מאוד", הם אומרים. "גם בחתונות הראשונות זה היה נראה נכון", אומר מוטי. "מסתבר שזה לא היה. פה זה נראה לי נכון מאוד". אפילו החברים מודים שהטקס הזה לא חדש להם: "הפעם הוא הולך לשחק אותה,  וזה הצ'ק האחרון - הצ'ק האחרון! די! אי אפשר, אנחנו נותנים צ'ק דחוי כבר...".

"אנחנו ניסינו לדבר איתו", מסבירים ההורים, "אבל, תשמעי, היום מגיע אליך בחורצ'יק בן ארבעים... אנחנו לא קובעים. זו לא אכזבה בשבילנו אם טוב לו. וזו הדרך שלו. אנחנו רוצים שהוא יהיה מאושר". ואמא הרי יודעת. יום החתונה הוא הרי היום המאושר בחיים. אז למה לא שלושה, ארבעה, ואם אפשר - אפילו שבעה ימים מאושרים?

"אני מאמין במוסד הנישואין - אז התחתנתי 7 פעמים"

משה סיימון עמיר, מעצב שמלות, מקים עכשיו סלון כלות ביפו. הוא הביא לכאן מאוסטרליה את הניסיון רב השנים והבינלאומי שלו עם כלות. "אני קשור לגלאמור, אני קשור ליופי, אני קשור לאישה, אני אוהב נשים", הוא אומר, "וגם התחתנתי פה שבע פעמים. כי אני, באופן עקרוני, מאמין חזק במוסד הנישואין".

ואז הוא מתחיל לספור: "החתונה הראשונה, התחתנתי ברבנות. החתונה השנייה התחתנתי עם אישה ישראלית. החתונה השלישית התחתנתי בנישואים אוסטרליים. אחר כך התחתנתי עם אישה קולומביאנית. אחר כך התחתנתי עם עוד דוגמנית אחת. אחר כך הייתי בברזיל והתחתנתי עם ברזילאית. ו... עכשיו, האישה האחרונה שלי, דימה, היא באה לעבוד אצלי מארצות הברית. התאהבנו אחד בשני והתחתנו".
 
"בפעם הראשונה שפגשתי אותו, אמרתי לאמא שלי: אמא, אני מחבבת את הבחור הזה", אומרת הכלה הטרייה שלו. "היא דאגה. היא לא אהבה את הרעיון, אבל... מה היא יכולה לעשות?". ואילו בעלה מסביר: "כשהתחתנתי פעם ראשונה ברור שהאמנתי שזה לשארית החיים שלי, אבל כשאתה מתבגר,  בייחוד מבחינה נפשית, הדברים נראים אחרת. זו הפילוסופיה שלי: אני - לא טוב לי, או שזה לא מתאים יותר, אז אני לא נותן להגיע למצב הזה ואני עובר הלאה".

רקדנית הבטן שחזרה בתשובה והתחתנה 7 פעמים
  
גם ברי סימון, רקדנית הבטן המיתולוגית שחזרה בתשובה, הפכה את הניסיון האישי שלה למקצוע. היא יודעת: להישאר שלושים שנה עם אותו הגבר - זה לא עניין פשוט. "אני הייתי נשואה, זה לא נעים לי להגיד, אבל עמדתי מתחת לחופה וקידושין... שבע פעמים", היא מספרת בגילוי לב.

"אני אוהבת להתחתן", מסבירה סימון. "אני אוהבת להתחתן ואני אוהבת להתלבש ואני אוהבת אורחים וקהל ואוכל ושמח. ואני מתלבשת עם השמלה הכי יפה. הנישואין הראשונים היו... הייתי בת 14וחצי. אני זוכרת שנרדמתי בכלל.  אכלתי והלכתי לישון. אחרי זה חשבתי שאני כבר לא מתחתנת יותר". אבל מגיל 20, אז התגרשה לראשונה,  ועד גיל 32, ברי סימון, רקדנית בטן בינלאומית, רקדה על כל החתונות, אבל רק של אחרים.

"חשבתי שאני כבר לא מתחתנת", היא ממשיכה. "הזמינו אותי בכל המדינות לאירועים וחתונות שאי אפשר לתאר, רצפה מצופה בזהב". מאז ועד היום היא הספיקה  לחזור בתשובה ולהתחתן עוד שש פעמים, פעמיים מהן - עם אותו הבעל שממנו התגרשה. עד שלפני ארבע שנים עמדה  בפעם השביעית מתחת לחופה, לאחר חודש היכרות.
 
"לא אמרתי לו ולא סיפרתי לו,  ולא היה לו זמן לחשוב הרבה", מספרת רקדנית הבטן לשעבר. "הוא נלחץ. אנשים אמרו: מה? אתה נכנס לנעליים גדולות מדי. מה?! אתה מתחתן עם ברי סימון? אתה יודע מה היא תעשה לך? ברי סימון תאכל אותך בלי מלח! מה לא אמרו לו... האמת שהוא ברח יומיים לפני החתונה, נעלם". אבל החתונה התקיימה, ועד היום הם ביחד.
  
"היו לי בעלים עשירים, היו לי בעלים שקנו לי יהלומים ופרוות ומכוניות, אבל הייתי אומללה. הייתי כמו ציפור בכלוב זהב, לא הייתי מאושרת. יש לי היום בעל, אמרתי לו: אני רוצה שתמרח לי לחם עם שוקולד, זה מה שאני רוצה. זה מה שעושה אותי מאושרת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת