הפיצוץ בנתניה: בגלל דליפת גז

בפעם השניה תוך פחות מחודש: דליפת גז גורמת לפיצוץ. מחקירת הפיצוץ שהתרחש אמש ב"ארמונות השרון" באזור התעשייה של נתניה, עולה כי הסיבה לפיצוץ היא ככל הנראה דליפת גז. בשלב זה עדיין לא ברור מה המקור לדליפה. 11 העובדים הזרים שנפצעו באורח קל שוחררו מבתי החולים

מממצאי החקירה הראשונית של הפיצוץ שאירע אתמול בנתניה, בו נפצעו 11 עובדים זרים מסין, עולה כי המקור לפיצוץ - הוא שוב דליפת גז.

בשלב זה עדיין לא ברור מה המקור לדליפה, אך הנושא נבחן על ידי המשטרה ומכבי האש. הפיצוץ, שאירע אמש באזור התעשייה הישן, גרם לקריסה חלקית של בניין בן שתי קומות. אחד-עשר עובדים זרים מסין שהתגוררו בבניין נפצעו באורח קל, והועברו לטיפול בבתי החולים באזור. במהלך היום שוחררו כל הפצועים מבתי החולים.

"כל הפועלים שנפצעו שוחררו מבית החולים", סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מד"א, זכי הלר. "כשנודע לנו על כך שהם נשארו חסרי כל יצרנו קשר עם בעל הבית שלהם והצענו לו לשכן אותם בתחנת מגן דוד אדום בנתניה למשך שבוע ולדאוג להם לביגוד ולאוכל. בסופו של דבר בעל הבית מצע להם פתרון מגורים חלופי ברשפון".

"במסגרת הפעילות ההומניטרית של מד"א וכחלק מחברותנו בצלב האדום, התעקשנו לרכוש להם בגדים והם נענו להצעתנו", הוסיף דובר מד"א. "בשעה זו הם עורכים קנויות בחנות בשפיים. חלק מהם הגיעו ישר עם הפיג'מות של בית החולים".

לפני חודש: ארבעה נהרגו בפיצוץ גז בנתניה

האירוע התרחש אתמול סמוך לשעה 21:00 במבנה אולם "ארמונות השרון" שבנתניה, כאשר פיצוץ עז הביא לקריסת חלק המבנה. למרבה המזל, לא נערך אירוע באותה עת באולם. מהמקום פונו 11 נפגעים שמצבם הוגדר קל, כולם עובדים זרים המתגוררים סמוך למקום.

ממד"א נמסר אמש כי "מדובר במבנה תעשייה בן שתי קומות שככל הנראה אירע פיצוץ בגג שלו. בבניין מתגוררים עובדים זרים. 11 נפגעים קל שסובלים משאיפת עשן ומפגיעות קלות ביותר טופלו. שבעה מהם פונו לבית החולים 'לניאדו' והיתר לבית החולים 'הלל יפה' בחדרה".

ב-17.6, כמעט לפני חודש, נהרגו ארבעה בני אדם, שלוש נשים וגבר אחד וכ-60 אחרים נפצעו, רובם קל, בפיצוץ בבניין בנתניה כתוצאה מדליפת גז. תחילה התעורר חשש כי מדובר בפיגוע והמשטרה ניהלה מצוד אחר חשודים. מאוחר יותר התברר כי לאסון גרמה דליפה ממושכת שהורגשה גם בריח חריף שאפף את האזור לאורך שעות, עד שהתלקח והביא לתוצאות הקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת