צפו: מאות חרדים בהפגנה אלימה בירושלים

החרדים הבטיחו - וקיימו. מאות מפגינים ניסו לחסום אחר הצהריים את רחוב הנביאים בירושלים, זאת לציון שנתיים לפתיחת "חניון קרתא" בשבת. כמה מהמפגינים קראו לעבר השוטרים והעיתונאים קריאות נאצה קשות, וחלקם אף ירקו עליהם. שניים מהמפגינים נעצרו בחשד לתקיפת שוטרים. כך זה נראה

"מלחמת השבת" חוזרת: כמה מאות חרדים התעמתו עם כוחות המשטרה וניסו לחסום את רחוב הנביאים בירושלים, זאת לציון שנתיים לפתיחת "חניון קרתא" בשבת ולרגל מה שהחרדים מכנים "מאה שבתות של מחאה". 

כוחות גדולים של משטרה, כולל פרשים, התפרסו באזור והתייצבו אל מול המפגינים, במטרה למנוע את חסימת הכביש. כמה מהמפגינים יידו אבנים וקראו לעבר השוטרים והעיתונאים קריאות נאצה קשות בסגנון "נאצים" ו-"לכו לגרמניה", וחלקם אף ירקו עליהם. שניים מהמפגינים נעצרו בחשד להפרות סדר ולתקיפת שוטרים.

ההערכה בפיקוד המשטרה היא כי מדובר רק בתחילת "עונת ההפגנות של החרדים". במשטרה מדגישים שיותר לחרדים למחות ולהפגין, אך בשום פנים לא יוכלו לסגור רחובות. "אנחנו נהיה מוכנים להפגנות מהסוג הזה בתקופה הקרובה", אמר גורם במשטרת ירושלים. "כל ניסיון להפר את הסדר ייתקל בתגובה נחושה במיוחד".

מהומות במאה שערים - בגלל רשות המיסים

במהלך השבוע סערו שוב הרוחות בשכונת "מאה שערים" - אך מסיבות אחרות. שישה שוטרים נפצעו מאבנים שהושלכו לעברם במהלך הפגנה של מאות בני אדם, שמחו על פעילות של רשות המיסים בתוך השכונה. חמישה פצועים טופלו בשטח ושוטר נוסף שנפצע בראשו פונה לבית החולים. חמישה מפגינים נוספים נעצרו.

המהומות במקום החלו בעקבות פעילות רשות המסים ועיריית ירושלים במקום, תוך גיבוי של כוחות משטרה בשטח. מטרת הפעילות הייתה לסגור משחטה שפעלה למעלה מעשר שנים ללא רישיון. במהלך הפעילות, החלו להתגודד במקום עשרות מתושבי השכונה, שהתעמתו עם השוטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת