צפו: ח"כ רגב סולקה מושפלת ממאהל מחאת מחירי הדיור

אל מאהל המחאה בתל אביב הגיעה חברת הכנסת מהליכוד, שביקשה להביע את תמיכתה במאבק. היא זכתה לקבלת פנים צוננת ולמסכת האשמות על כך שאינה עושה דבר כדי לסייע להם להגשים את מטרותיהם. לבסוף נאלצה לעזוב את המקום על רקע קריאות גנאי וכשהתיזו לעברה מים

ח"כ מירי רגב מהליכוד הגיעה היום למתחם האוהלים בתל אביב, שם נאספו מובילי המחאה נגד מחירי הדיור. כמי שבאה לחזק את המפגינים, היא הופתעה לגלות את עצמי כאורחת לא רצויה במקום - ונאלצה להסתלק מהמקום באופן משפיל כשלעברה צעקו קריאות גנאי ואף הותזו עליה מים. הנוכחים במאהל האשימו אותה כי היא אינה עושה דבר כדי לקדם את מטרתם.

עם הגעתה של רגב למקום, קיבלו אותה חלק מהצעירים במקום בסבר פנים נאות וניהלו עימה דיון. אולם סבלנותם של חלק מחבריהם פקעה, במיוחד אלו המזוהים עם ארגוני שמאל רדיקלי - והם הטיחו בה מסכת האשמות שהתפתחה וגברה עד עזיבתה של חברת הכנסת את המקום.

המחאה נגד מחירי הדיור הגבוהים בתל אביב נכנסה היום ליומה השני. לאחר שאמש הגיעו לשדרות רוטשילד בתל אביב מאות אנשים, טוענים המארגנים שלא מדובר באירוע חד פעמי, וכי בכוונתם להישאר במקום גם היום.

"לא מדובר בהפגנה אלא במחאה", הסבירה סתיו שפיר, אחת המארגנות. "חשוב לנו לא להיות מזוהים עם אף גוף פוליטי זה או אחר. כל אחד מגיע לכאן עם אג'נדה משלו. הגיעו לכאן גם חברי כנסת, ישבו איתנו במעגל ודיברנו על כל נושא מצוקת הדיור. אנחנו כאן כדי להישאר, זה לא איזה אירוע חולף ואני מזמינה כל אחד שהנושא חשוב לו להגיע".

רגב בתגובה: "הפכו מאבק אזרחי לפוליטי"

אחרי האירוע, מסרה ח"כ רגב: "באתי לחזק את הצעירים, מפני שאני פועלם בעבורם זמן רב כיו"ר השדולה למען הדיור. רק ביום ראשון הגשתי לוועדת השרים לחקיקה הצעת חוק לפיקוח על שכר הדירה. התקבלתי בתל אביב על ידי חלק מהפעילים בצורה מכוערת. חבל שחלק מהם הפכו חלק ממאבק אזרחי ראוי למאבק פוליטי".

מוקדם יותר, קרא ראש עיריית ירושלים ניר ברקת, לממשלת ישראל להקשיב לקול הצעירים שמוחים נגד מחירי הדיור היקרים, ולקדם באופן מיידי את יוזמות עיריית ירושלים ליצירת דיור בר השגה לצעירים. "אני מצפה מהממשלה וממנהל מקרקעי ישראל לקחת אחריות", הסביר ברקת. "עלינו לצקת תוכן ממשי למושג 'דיור בהישג יד' ולוודא כי הוא לא יהיה עוד סיסמה ריקה מתוכן אלא פתרון אמיתי לדור העתיד של בירת ישראל".

"עיריית ירושלים היא החלוצה בארץ ביצירת מודלים ייחודיים שמאפשרים לצעירים לגור במחירים סבירים", אמר ברקת. "למדנו מניסיון של ערים אחרות בעולם שהצליחו לעשות זאת, אך אין בכוחן של הרשויות המקומיות, נחושות ככל שיהיו לפתור את הבעיה לבדן".

ברקת הוסיף: "בעולם הרחב הממשלות מניחות את התשתית החוקית והפיננסית לדיור בהישג יד ומאפשרות לדרג המוניציפלי לפעול על פי עקרונות אלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק