5 שנים למלחמה ההיא: תמונות השבוע

עוד שבוע הסתיים. שבוע שבו ציינו 5 שנים למלחמת לבנון השנייה, ליווינו למנוחות ילד חרדי שנרצח באכזריות בניו יורק, התמודדנו עם עוד פיצוץ בצינור הגז במצרים שהפעם, כנראה באופן סופי, צפוי להביא לזינוק במחירי החשמל, הבטנו בהתרגשות בשיגור האחרון לחלל של מעבורת אמריקנית ונפרדנו מ"ניוז אוף דה וורלד"

נזכרים במלחמת לבנון (רויטרס)

5 שנים למלחמת לבנון השנייה
מדינת ישראל ציינה השבוע חמש שנים למלחמת לבנון השנייה. היו מי שניצלו את האירוע כדי למנות את הצלחות המלחמה, אבל גם היה מי שטען שההפסד עדיין צורב ומהדהד.

פיצוץ צינור גז במצרים
בפעם הראשונה, בפעם השנייה, בפעם השלישית, בפעם הרביעית, והשבוע - זה קרה בפעם החמישית. צינור שמוביל את הספקת הגז למצרים ולירדן שוב חובל והספקת הזרם הופסקה. בעקבות זאת, הודיעה חברת החשמל על כוונתה לייקר את התעריפים ב-20%.

הלוויית הילד לייבי קלצקי ז"ל
היעלמותו של ילד בן 9 היא אף פעם לא אירוע שגרתי. לייבי קלצקי ז"ל הצליח להביא אלפי אנשים, יהודים מאמינים, שיחפשו אותו ברחבי ניו יורק, לאחר שיצא מהקייטנה, אך לא הגיע למקום המפגש עם אביו. קהילה שלמה בכתה, כאשר נמצאה גופתו של קלצקי, כאשר היא מבותרת. בינתיים נעצר חשוד במעשה, אך תשובות למניע - עדיין אין.

ספרים יהודים עתיקים בעירק
אוצר גדול של ספרים יהודים עתיקים ופריטים היסטוריים אחרים שמעידים על חיי הקהילה היהודית בעירק נמצאו במרתף מוצף ביוב בבגדד. במהלך הפלישה האמריקנית לעירק בשנת 2003 עמדו הספרים בליבה של מחלוקת דיפלומטית בין המדינות - שלבסוף נפתרה.

הטיסה האחרונה של המעבורת "אטלנטיס"
עכשיו זה באמת קורה: מעבורת החלל האחרונה שוגרה למשימתה ותכנית החלל האמריקנית - נסגרת. בניגוד להמראות הקודמות, שלא זכו לעניין רב בקרב הקהל האמריקני, הפעם ישבו רבים מרותקים למסך הטלוויזיה ואף הגיעו בסמוך למקום השיגור עצמו - כדי לצפות ביציאה למשימה האחרונה בהחלט.

גיליון אחרון לעיתון "ניוז אוף דה וורלד"
אחרי שעורר סערה בזכות החטטנות חסרת הגבולות שלו והחדירה לטלפון הנייד של נערה שנחטפה ונרצחה, החליט הבעלים של העיתון "ניוז אוף דה וורלד" רופרט מרדוק לסגור את העסק - באופן סופי. רבים האשימו אותו כי סגירת העיתון נועדה לשרת אותו במישור הפוליטי-כלכלי, אך בסופו של דבר העובדה היא כי קוראיו יצטרכו להסתפק בצהובונים אחרים לא פחות חטטניים.

דולפין מול חופי תל אביב
חובבי הטבע נכנסו השבוע לכוננות, כשלחופי תל אביב הגיע דולפין פגוע שדרש טיפול מידי. חיש קל הם התאגדו יחד, חילצו את הדולפין מהמים והעבירו אותו לטיפול. נכון לעכשיו, בזכות תושיית המחלצים, צפוי לדולפין החמוד עתיד ורוד במיוחד.

הנסיך וויליאם משחק פולו
מאז החתונה המלכותית, אין דבר שהנסיך וויליאם עושה שלא מעניין לפחות מחצית מתושבי העולם. ככה זה, כנראה, כשאתה נסיך, ועוד במדינה כל כך מפורסמת כמו בריטניה. הפעם הצליח הדוכס מקיימברידג' לעורר את עניין הצלמים כשהשתתף בטורניר פולו מסורתי.

תחרות ריצה על עקבים במוסקבה
ריצה היא פעולה ספורטיבית מאתגרת. נעילת עקבים היא פעולה מאתגרת לא פחות. אז מה קורה כשגם רצים וגם הולכים על עקבים? זה בדיוק מה שעשתה קבוצה של ספורטאיות במוסקבה - שעמדה במשימה בגבורה. לפחות רוב חברי הקבוצה.

קרלה ברוני מציגה בטן הריונית
אחרי שניסתה להסתיר את השמועות, אך לבסוף הודתה - נצפה קרלה ברוני, רעיית הנשיא ניקולא סרקוזי, עם בטן שלא משתמעת לשתי פנים. ברוני הופיעה בחוף הים, בצמוד לבעלה, כשכרסה בין שיניה - באופן בולט במיוחד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק