הטיסה מרודוס המריאה - בלי הנוסעים

שכחו אותם ביוון: 165 נופשים ישראלים הגיעו אתמול לנמל התעופה של רודוס, כדי לטוס לישראל, רק כדי לגלות שהטיסה כבר יצאה – והם נותרו מאחור. על המטוס שהמריא לישראל היו בסך הכל חמישה נוסעים. הסיבה לתקרית המביכה: חוסר תיאום בין סוכנות הנסיעות לחברת הטיסה

המראה מבוטלת. ארכיון (רויטרס)

התסריט הזה הוא הסיוט של כל ישראלי שנופש מחו"ל: 165 נוסעים בטיסה שיצאה אתמול מרודוס לנמל התעופה בן גוריון - המריאה בלעדיהם, כשרק חמישה נוסעים על המטוס. הסיבה: בלבול בשעת ההמראה של הטיסה - ששונתה ברגע האחרון.

כתב ידיעות אחרונות דני שדה מפרסם הבוקר כי אתמול הגיעה קבוצת הנוסעים לנמל התעופה ברודוס, לאחר שנאספה על ידי אוטובוסים בשעה 7:00 בבוקר, לקראת הטיסה שהייתה אמורה להמריא בשעה 9:00. עם זאת, כאשר הגיעו לנמל התעופה, גילו הנוסעים המופתעים כי הטיסה המריאה כבר בשעה 6:45 - בלעדיהם.

6:45 או 9:00? תלוי את מי שואלים

לדברי הנוסעים, הייתה אמורה הטיסה להמריא מרודוס לנתב"ג בשעה 9:00. ביום רביעי בלילה נמסר להם כי טיסתם הוקדמה לשעה 6:45 וכי הם ייאספו מהמלון בשעה 4:30 לפנות בוקר. עם זאת, מאוחר יותר תוקנה ההודעה ונמסר להם כי הטיסה תמריא כמתוכנן בשעה 9:00.

ככל הנראה, הייתה אי הבנה בין הסוכן המקומי של חברת הנסיעות לבין נציגי חברת התעופה והטיסה אכן יצאה ב-6:45 - כשאיש אינו מעדכן את הנוסעים ואף אחד גם לא מגיע לאסוף אותם מבתי המלון. חמשת הנוסעים שהיו על המטוס בעת ההמראה הם אלו שהגיעו באופן עצמאי, בשעה המקורית, לנמל התעופה.

"זו שערוריה או טמטום", אמר אתמול אחד הנוסעים לכתב ידיעות אחרונות. "נכון שהם מחזירים אותנו לבית מלון ונוכל להישאר עוד יום ברודוס, אבל התכנון שלי היה לשוב ביום חמישי הביתה משום שיש לי סידורים לעשות ביום שישי", הוסיף.

החברה בתגובה: "הנוסעים לא הגיעו, אז המראנו"

הבוקר צפויים היו הישראלים שנתקעו ברודוס להמריא חזרה הביתה. נציג חברת התעופה היוונית בישראל שי פררו אמר אתמול בתגובה: "ממש לפני שהטיסה אמורה הייתה לצאת לישראל התברר כי הנוסעים לא הגיעו. אבל לחברת התעופה היה לוח זמנים שהיא אמורה לעמוד בו - עם או בלי הנוסעים. לחברת התעופה לא היה מושג למה הנוסעים לא הגיעו, ולכן המטוס המריא עם הנוסעים שהיו במקום".

נציגי חברות הנסיעות הישראליות ציינו כי הנוסעים שמטוסם המריא בלעדיהם הועברו לבית מלון ברודוס, והם ישהו בו עד הבוקר - אז ישובו לישראל. לשאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק