מדן וכמעט עד אילת: גל שריפות ברחבי הארץ

אש שפרצה בשמורת עין תינה התפשטה, בחסות הרוח, גם לעבר נחל ג'ילבון. כוחות הכיבוי הוזעקו למקום ופינו במצב קל מטיילים, ובהם גם אישה בשלבי הריון מתקדמים שנתקפה צירים והועברה לבית יולדות. בשעה זו פועלים לכבות אש שפרצה בשדה קוצים בירושלים

שריפה גדולה משתוללת בעין תינה. ארכיון (חדשות 2)

שלוש שריפות גדולות השתוללו בשעות האחרונות במקומות שונים בארץ. בשמורת עין תינה שבצפון התלקחה אש שאילצה לפנות מטיילים שפקדו את המקום. האירוע הסתיים עם ארבעה נפגעים - זוג הורים ושני ילדיהם בני שמונה ושלוש, שנשרטו ונחבלו קלות כשנסו מהלהבות. כמו כן, שהתה במקום אישה בשלבי הריון מתקדמים שנתקפה צירים ופונתה יחד עם יתר הנפגעים לטיפול בבית החולים "זיו" בצפת.

הרוחות שנישבו באזור סייעו לאש להתפשט לכיוון נחל ג'ילבון, וכוחות הכיבוי החלו לטפל גם באירוע שהתפתח שם ופינו מהמקום את המטיילים ששהו שם. גם הדרום לא נפקד ממפת השריפות: דליקה פרצה במטעים שבין הקיבוצים יטבתה וגרופית שבערבה.

שני בתי קירור ומחסן אחד עלו נפגעו מהאש, והתעורר חשש מפני דליפת חומרים מסוכנים. למקום הוזעקו ארבעה צוותי כיבוי שהצליחו לפנות את החומר הדליקים מהמקום והשתלטו על השריפה. איש לא נפגע.

בירושלים פרצה אש בשטח שבין בין שכונת הר נוף לבין שכונת כצנלבוגן, ולמקום הוזעקו שלושה צוותי כיבוי שפועלים במקום לכבות את האש שאחזה בחורש ובשדה קוצים. נסיבות הדליקה עדיין אינן ברורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק