עיריית תל אביב נגד "מחאת האוהלים"

לאחר שכבר קיבלו אישור לישון הלילה בכיכר הבימה בתל אביב באוהלים במחאה על משבר הדיור לצעירים בעיר, התבשרו היום מארגני המחאה שהחלה בפייסבוק: העירייה משכה את האישור, והמשטרה בעקבותיה. המארגנים כבר החלו להגיע למקום

מחאת מחירי הדירות תסוכל? המפגינים שתכננו להגיע הערב לכיכר הבימה בתל אביב וכיכר ציון בירושלים עם אוהלי ושקי שינה במחאה על מחירי השכירות הגבוהים התבשרו בצהריים: אין לכם אישור.

אירועי המחאה אמורים היו להתחיל הערב ב-19:30. "נכון, רובנו מסתדרים, עובדים קשה, מלווים קצת מההורים רק שהצ'ק לבעל הבית לא יחזור. אבל למה לעזאזל אנחנו משלמים כל כך הרבה? למה זאת הבעיה שלנו בועת הנדל"ן הזו? למה אין אף אחד שאכפת לו?", נכתב בקבוצת הפייסבוק ממנה הגיעה היוזמה.

"למה דירת חדר עם גלריה מעל המטבח המתקלף עולה 3,000 ש"ח? למה העיר שאנחנו אוהבים הופכת לעשירים בלבד?", נכתב עוד. על פי ההערכות, מאות אמורים להגיע לאירועים.

"אמרו לנו שהם פותחים עלינו עין"

אך דפני ליף, מארגנת המחאה שגם השיגה את אישור עיריית תל אביב לצורך העניין מבעוד מועד זומנה הבוקר לתחנת המשטרה, שם התבשרה: העירייה משכה את האישור - אז גם אין אישור משטרתי.

"אמרו לנו שהם פותחים עלינו עין", אמרה ליף לחדשות 2 באינטרנט. לדבריה, בעיריית תל אביב סברו כי מדובר באירוע מצומצם ביותר אך המחאה הלכה וגדלה. כשהבינו את סדר הגודל, לטענתה, החליטו בעירייה למשוך את האישור.

למרות המחסור הפתאומי באישורים, בכוונת המארגנים והמפגינים להגיע הערב לכיכר הבימה בתל אביב. על שדרות רוטשילד שמול הכיכר כבר הקימו "סלון לדוגמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק