צפו: הון ושלטון בהילולה של "הרנטגן"

מאמיניו של הרב יעקב ישראל איפרגן, המכונה "הרנטגן", הגיעו הערב לנתיבות להשתתף ב"הילולה" המסורתית לזכר אביו, הרב שלום איפרגן. בין המבקרים בהילולה היו גם שרים וחברי כנסת, אנשי עסקים בכירים, אישי ציבור, ידוענים ורבנים. כך זה נראה

הרב יעקב ישראל איפרגן, המכונה "הרנטגן", ערך הערב בנתיבות את הילולת הענק המסורתית לרגל ציון יום השנה לפטירת אביו - הרב שלום איפרגן. את האירוע העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

כמדי שנה, את המקום פקדו המוני חסידיו ומעריציו של הרב, שהגיעו לקחת חלק בתפילות ולהשתטח על קברו של הצדיק. ההילולה של ה"רנטגן" נערכת בבית העלמין בנתיבות, במסגרת מסורת בת יותר מ-15 שנה.

רבים מחסידיו של הרב הגיעו להשתתף בטקס, ובהם שר החינוך גדעון סער; השר להגנת הסביבה גלעד ארדן; סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן; ח"כ ציפי חוטובלי; איש העסקים נוחי דנקנר; הרב הראשי לישראל יונה מצגר; הרב הראשי לצה"ל תא"ל רפי פרץ; עורך הדין ציון אמיר; דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו; יועצו של נתניהו לשעבר, ניר חפץ; וידוענים רבים אחרים.

השר גלעד ארדן אמר במהלך האירוע כי "יש ברב הרבה ערכים שהיינו רוצים לראות בממשלה. הרב מפריח את הנגב גם בהתיישבות וגם בתורה". עמיתו השר גדעון סער אמר בחיוך כי "זו הפעם הראשונה שלי כאן היום, ואני לא מבטיח שזו תהיה הפעם האחרונה".

הרב הראשי מצגר אמר במהלך דבריו כי "חששנו שבעקבות המתחרים גם הרשת של נוחי דנקנר (הכוונה לרשת שופרסל שבשליטת איש העסקים) תיפתח בשבת. הרב איפרגן עשה את העבודה עם נוחי והרשת לא נפתחה בשבת". בתגובה, תפס דנקנר את המיקרופון ואמר: "לא היה שום סיכוי שנפתח בשבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת