צפו: להקת דולפינים מול חופי תל אביב

במהלך הפלגה של חוקרים מאונ' חיפה ושל עמותת מחמל"י, נצפתה להקה של 12 דולפינים מזן "דולפינן מצוי". אחד הדולפינים אשר מוכר לחוקרים מתחילת המחקר הינו סליטי, דולפין זכר אשר נצפה לראשונה בשנת 2001. בלהקה היה גם גור קטן שנולד לפני מספר שבועות, עדות לגדילתה של אוכלוסיית הדולפינים הישראלית. כך זה נראה

לצד המדוזות שתוקפות אותנו, אוכלוסיית הדולפינים הישראלית פורחת. להקה מרשימה של 12 דולפינים אותרה היום מול חופי תל אביב ע"י צוות חוקרים מאוניברסיטת חיפה ומעמותת מחמל"י - מרכז חקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל. 

החוקרים יצאו לים במטרה לזהות ולאסוף כמה שיותר מידע על הדולפינים החיים מול חופי ישראל, כשהציוד שלרשותם - פנקסי נייר, מצלמות ומשקפות. המתנדבים רושמים כמה שיותר פרטים על כל דולפין אותו הם רואים, החל בסימניו המזהים וכלה במספר הפעמים שהוא עולה לקחת אוויר.

במהלך ההפלגה של היום, פגשו החוקרים להקה של דולפינים מזן "דולפינן מצוי" החי לאורך חופי הארץ. אחד הדולפינים אשר מוכר לחוקרים מתחילת המחקר הינו סליטי, דולפין זכר אשר נצפה לראשונה בשנת 2001. בלהקה היה גם גור קטן שנולד לפני מספר שבועות, עדות לגדילתה של אוכלוסיית הדולפינים הישראלית.

"בין היתר ראינו אותם עסוקים בפעילות חברתית, בלנוח ולשחק אחד עם השני עם קפיצות מעל המים וצלילות מתחת למים", אמרה לחדשות 2 באינטרנט דוברת מחמל"י, מירי כלפה.

"יש לנו למעלה מ-120 דולפינים בארץ שאנחנו כבר מכירים", הוסיפו במחמ"לי. "אנו מזהים אותם לפי סימנים על הסנפירים שלהם, שריטות או כל סימן מזהה אחר. עצם העובדה שאנחנו פוגשים את אותם הדולפינים בכל פעם, מלמדת על קיומה של אוכלוסיית דולפינים ענפה פה בארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת