ראש אגף התנועה: חי ושני קריאף לא לבשו אפוד זוהר

ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין, אמר היום כי "ניתן היה למנוע את המוות אם הייתה יותר הסברה". לדבריו, "הזוג קריאף עמד עם רכבו בנקודה מסוכנת על הכביש והם לא לבשו אפוד זוהר, בהסברה נכונה אפשר היה למנוע התנהגות זו"

חי-זיו ושני קריאף ז"ל על רקע זירת התאונה (חדשות 2)

"הזוג קריאף עמד עם רכבו בנקודה מסוכנת על הכביש והם לא לבשו אפוד זוהר, בהסברה נכונה אפשר היה למנוע התנהגות זו", כך אומר היום ראש אגף התנועה במשטרה, ניצב ברונו שטיין. שטיין דיבר בכינוס השנתי של "תוכנית הפניקס לבטיחות בדרכים", שהתקיים הבוקר באוניברסיטת בר-אילן.

הוא הוסיף, "המוות של הזוג קריאף השבוע הוא נוראי. אני יודע בוודאות כי ניתן היה למנוע אותו אם הייתה יותר הסברה".

"הזוג קריאף הוא הנהג הנורמטיבי, אבל הוא עושה גם טעויות", אמר שטיין. "לעומתם, הנהג העבריין, הוא הנהג שההתנהגות שלו אינה שגרתית כשיש אלכוהול, או כשנוסע עם החבר'ה הצעירים".

"התעסקו בנהיגה כשאתם עולים לרכב"

ניצב שטיין הציג תכנית חדשה להתמודדות עם נהגים עבריינים, לפיה: "אנו נפעיל סיירת של 100 אופנוענים שיעבדו באופן סמוי בכבישים ויתפסו עבריינים. נפעיל אכיפה אגרסיבית וחקיקה מתאימה נגד אלו שיש להם 90-80 עבירות תנועה. יש לנו שיטות חדשות לאכיפה, ביניהן מצלמות בכלי הרכב".

"מכל הנהגים אני מבקש: התעסקו בנהיגה כשאתם עולים לרכב", סיכם שטיין בפנייה לציבור. "אל תסמסו, עזבו את הטלפונים הניידים ואל תטפלו בילדים - כי אלו הגורמים לתאונות הדרכים במידה הרבה ביותר".

אשתו של הנהג הדורס: "הוא בן אדם כזה טוב"

אשתו של נהג המשאית רוני לוי, שדרס למוות את חי ושני קריאף ז"ל, נמלט והסגיר עצמו אחר כך למשטרה, ביקשה השבוע לא למהר לשפוט את בעלה: "צריך לחשוב על המשפחה השנייה, יש לי שתי ילדות קטנות בבית". לוי נחשד גם בשיבוש הליכי משפט.

בריאיון לתכנית "שש" אמרה דנה לוי, רעייתו של הנהג הדורס: "נורא קשה לנו, זה אובדן קשה מאוד. אף אחד לא רוצה שבמשפחה שלו יקרה דבר כזה, אבל עדיין צריך לחשוב על המשפחה השנייה. יש לי שתי ילדות קטנות בבית, אני אישה מאוד צעירה".

"אני לא יודעת מה יהיה עם בעלי", הוסיפה לוי. "אני לא יודעת איך היה לו את הכוח בכלל להתמודד עם דבר כזה. הוא בן אדם כזה טוב, לא מתאים היה לו לקום וללכת. בדרך כלל הוא רואה דברים כאלה, הוא משתגע שאנשים עושים דבר כזה. כל אדם זה יכול לקרות לו. כל אחד מגיב אחרת. לא יודעת איך הוא בחר לקום וללכת.

בנוסף טענה לוי כי בני משפחתה מותקפים מאז שרוני הסגיר עצמו למשטרה: "יש גם צורה לדבר, כל הזמן אומרים 'שימות', דברים נורא קשים שאנחנו מתמודדים איתם. הבת שלי בת ה-6 אומרת 'מה יהיה עם אבא שלי? אבא שלי דרס אישה בהיריון', אנחנו לא יודעים איך להתמודד איתה, ואיך להגיב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת